top of page
GUNTA GELGOTE
GUNTA GELGOTE.jpg

Dziedātāja Gunta GELGOTE kā viessoliste regulāri uzstājas Lietuvas Nacionālajā Operas un baleta teātrī, Ģintara Rinkēviča vadītajā Viļņas Pilsētas operā, kā arī Latvijas Nacionālās operas un baleta namā. Piedalījusies Lietuvas Kosmos Theatre veidotajā Maikla Naimana kameroperā Vīrs, kurš noturēja savu sievu par cepuri. Dziedājusi Cerlīnas lomu Mocarta operā “Dons Žuans”, Sofiju  Masnē operā “Verters”,  Nakts karalienes lomu Mocarta “Burvju flauta” iestudējumā, Adeli Štrausa “Sikspārnī” un daudzas citas lomas. Piedalījusies arī 2014. gadā uzvestajā Kristapa Pētersona operā “Mihails un Mihails spēlē šahu”.

 

Kā soliste uzstājusies ar LNSO diriģentu Andra Pogas un Gunta Kuzmas vadībā, Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri un Modestu Pitrenu, Lietuvas kamerorķestri, Kremerata Baltica un Sinfonietta Rīga. Sadarbojusies ar Latvijas Radio kori, kā arī ar mūziķiem – ērģelnieci Kristīni Adamaiti, saksofonistu Arti Sīmani, čellistu Ēriku Kiršfeldu, pianisti Hertu Hansenu un citiem.

 

Guntas Gelgotes profesionālajā darbībā aptvertā mūzika sniedzas no baroka līdz mūsdienu opusiem. Bieži piedalās laikmetīgās mūzikas atskaņojumos, viņai veltīti vairāki jaunās mūzikas opusi. 2009. gadā saņēmusi Latvijas Lielo mūzikas balvu kategorijā “Gada debija”.

 

Mūziķes plāni paredz dalību Leonarda Bernšteina operetes “Kandids” uzvedumā Lietuvas Nacionālajā operas un baleta teātrī šī gada maijā.

bottom of page