top of page
HORHE GONSALESS BUAHASANS
HORHE GONSALESS BUAHASANS.jpg

Horhe Gonsaless Buahasans ir viens no spilgtākajiem Kubas jaunās paaudzes pianistiem.

Jau 10 gadu vecumā Buahasans saņem balvu par labāko kubiešu mūzikas interpretāciju Amadeo Roldāna konkursā Havannā.

Uzstājies arī kā viesis Friderika Šopēna asociācijas organizētajos koncertos Lionā. 2015. gadā piedalījies Bādkisingenes (Vācija) mūzikas festivāla KlavierOlymp konkursā, kur saņem augstāko apbalvojumu, kā arī skatītāju balvu. Pēc šī sasnieguma saņem vairākus uzaicinājumus – uzstāties Bādkisingenes 2016. gada festivālā kopā ar Marseļas FO un diriģentu Lourensu Fosteru, muzicēt Bēthovena festivālā Bonnā (Beethovenfest), koncertēt Pekinas Lielajā Nacionālajā teātrī un Minhenes Herkulesa zālē.

Buahasana klavierspēle bijusi dzirdama koncertos Kubā, Beļģijā, Francijā, Vācijā, Zviedrijā un Nīderlandē. Viņš uzstājies arī Plejēla zālē Parīzes filharmonijā, atskaņojot Šopēna prelūdiju Orchestre de Paris koncertciklā Preludes. 2015. gada aprīlī Boriss Berezovskis kopā ar Anrī Demarketu aicina Buahasanu veidot kopīgu koncertu Luī Vitona fonda auditorijā. Pianists nesen uzstājies arī kopā ar Elizabeti Ļeonsku.

Horhe Gonsaless Buahasans dzimis Havanā un muzikālās gaitas sācis Alehandro Garsijas Katurlas konservatorijā un Manuela Zaumela konservatorijā pie Teresitas Junko un Hortensijas Upmanes. 2014. gadā Buahasans sāk studijas Ortenses Kartjē-Bresonas klavieru klasē Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā. Šeit viņš turpina pilnveidoties pie Elizabetes Ļeonskas, Klēras Dezēras, Andžeja Pikula, Menahema Preslera u. c.

bottom of page