top of page
INGA KALNA
INGA KALNA.jpg

Inga Kalna ir Eiropā pieprasīta baroka, klasicisma un pēdējos gados arī romantisma repertuāra spilgta interprete. Viņas soprāns ir piesātināts un krāsām bagāts, koloratūrtehnika apbrīnojama, stila izjūta precīza un kompetenta. Kā brīvmāksliniece Inga Kalna uzstājas Hamburgas Valsts operā, Vīnes Valsts operā, Parīzes Nacionālajā operā, Briseles La Monnaie, Milānas La Scala, Zalcburgas festivālā, Maskavas Lielajā teātrī un citās prestižās koncertvietās un festivālos. Ingas Kalnas repertuārā ir gandrīz visu ievērojamāko Rietumeiropas komponistu operu liriskā soprāna partijas, kamermūzika un izvērstas formas darbi, toskait Mocarta, Baha, Bēthovena, Brāmsa, Berlioza, Verdi sakrālie opusi un Mālera Ceturtā simfonija.

Pie spožākiem panākumiem nosauksim sadarbību ar Renē Jakobsu Mocarta un Hendeļa operu iestudējumos un ieskaņojumos; kopā ar Marku Minkovski Berlīnes Valsts operā atskaņoto Hendeļa oratoriju Il trionfo del tempo e disinganno, Alčīnas triumfālos panākumus Parīzē. Inga Kalna koncertējusi un veikusi ierakstus ar tādiem diriģentiem kā Simona Janga, Kolins Deiviss, Ingo Mecmahers, Marks Sutro. Līdzās dziedāšanai uz operskatuves un oratoriālu darbu atskaņošanai Inga Kalna reti, bet labprāt pievēršas kamermuzicēšanai un dziedāšanai ar ērģelēm.

Inga Kalna studējusi dziedāšanu Latvijas Mūzikas akadēmijā un Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā, kur saņēmusi vairākas balvas. Būtisku ieguldījumu Ingas Kalnas mākslinieciskajā tapšanā devušas muzikoloģijas studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Viņa bijusi Latvijas Nacionālās operas un Hamburgas Valsts operas soliste. Trīskārtēja Lielās mūzikas balvas ieguvēja (1995, 1998, 2002).

bottom of page