top of page

Intars Busulis

Intars Busulis ir viens no Latvijas savdabīgākajiem māksliniekiem – dabas spēcīgi apdāvināts trombonists un dziedātājs. Ceļu mūzikā Intars sāka Talsu mūzikas skolā, bērnu ansamblī “Talsu sprīdīši”, Ventspils mūzikas vidusskolas trombona klasē un Ventspils bigbendā. Ventspils periodā Intars apjauta, ka vēlas un var ne tikai spēlēt trombonu, bet arī dziedāt. 1999. gadā viņš kopā ar ambientās mūzikas komponistu Raimondu Tigulu nodibināja popgrupu Caffe, un 2003. gadā radās džeza grupa Wet Point, kurā Intars spēlēja trombonu un dziedāja. Piecus gadus jaunais mūziķis spēlēja arī NBS štāba pūtēju orķestrī.

2004. gadā Intars Busulis ieguva Grand Prix Māra Briežkalna producētajā pirmajā Baltijas valstu jauno džeza mūziķu konkursā Sony Jazz Stage; šajā pašā gadā kļuva arī par Pērnavas kinofestivāla improvizācijas sacensības Grand Prix ieguvēju. Gadu vēlāk Intars Busulis ieguva Grand Prix jauno dziedātāju konkursā “Jaunais vilnis” Jūrmalā. Dziedātājs uzstājies festivālos Pori, Jazzkaar (Tallina), Kauņā, Latvijas džeza delegācijas sastāvā muzicējis prestižajā mūzikas industrijas forumā MIDEM 2005 Kannās.

Intaru Busuli esam redzējuši un dzirdējuši producentu grupas Virus Art veidotajās “Kabarē” izrādēs, Leonarda Bernsteina “Mesas” iestudējumā (2007), uzvedumā Viva la bomba, Puškina lomā Dailes teātra izrādē “Oņegins” (2013) u. c. Savu izcilo improvizētāja un vissarežģītāko cittautu mūzikas ritmu izjutēja talantu Intars spoži eksponēja mūsdienu tautas mūzikas projektā, ko iniciēja world music festivāls “Porta” un īstenoja “Pūces etnogrāfiskais orķestris” sadarbībā ar moldāvu grupu Trigon un gruzīnu grupu The Shin. 2014. gada janvārī Intars Busulis parādījās pilnīgi jaunā kvalitātē, izcili nodziedot titulpartiju HK Grūbera laikmetīgajā un ironiskajā vokālciklā “Frankenšteins”.

Dziedātājs bijis nominēts Lielajai mūzikas balvai 2008 un kopā ar domubiedriem saņēmis Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu (patlaban – “Zelta mikrofons”) par ierakstu “Lāču tēta dziesmas”.

INTARS BUSULIS.jpg
bottom of page