top of page
IRĒNE TEORINA
Irene-Theorin-kv.jpg

Zviedru dziedātāja Irēne TEORINA (Irene Theorin) ir viena no spožākajām dramatiskā soprāna īpašniecēm mūslaiku operpasaulē. Spēcīgās balss, izteiksmīgās un harismātiskās muzikalitātes dēļ viņu uzskata par vācu operdrāmas tradīcijas turpinātāju.

Neskatoties uz to, ka muzikālo karjeru dziedātāja sāka tikai 33 gadu vecumā, jau otrajā studiju gadā viņa noslēdza līgumu ar Gēteborgas operu. Irēne Teorina piedalījusies augstu novērtētajā Dānijas Karaliskās operas “Nībelunga gredzena” 2006. gada ierakstā Brinnhildes lomā.

 

Šī loma viņai sagādāja arī gada dziedātājas titulu Spānijā par operas “Valkīra” iestudējumu Barselonā 2014. gadā. Viņas balss skanējusi Milānas operteātrī La Scala, Ņujorkas Metropoles operā, Karaliskajā opernamā Covent Garden, Drēzdenes Zempera operā, Baireitas Valsts operā, kā arī Baireitas festivālā, Berlīnes Valsts operā un Tokijas Jaunajā Nacionālajā teātrī. Teorina uzstājusies ar Marčello Vioti, Džuzepi Sinopoli, Kazusi Ono, Džanandreu Nosedu, Zubinu Mehtu un Valēriju Gergijevu.

Dziedātājas repertuārā ir donna Anna (“Dons Žuans”), Santuca (“Zemnieka gods”), operu “Elektra”, “Aīda”, “Toska” un “Turandota” titullomas, Zīglinde un Brinnhilde (“Nībelunga gredzens”), Izolde (“Tristans un Izolde”), Elza (“Loengrīns”), Dezdemona (“Otello”), Elizabete un Venēra (“Tannheizers”), Zenta (“Klīstošais holandietis”) un Eva (“Nirnbergas meistardziedoņi”).

Irēne Teorina absolvējusi Kopenhāgenas Karalisko operskolu, kur studēja pie Birgitas Nilsones. Viņa papildinājusi zināšanas Džefrija Pārsonsa, Entonija Rolfa Džonsona un Dženetas Beikeres meistarklasēs.

bottom of page