top of page

Jānis Porietis

Jānis Porietis ir LNSO trompešu grupas koncertmeistars kopš 2016. gada, orķestrī kopš 2007. gada. JVLMA docents, Pūšaminstrumentu katedras Metāla pūšaminstrumentu klases vadītājs. Regulāri vada meistarklases Latvijā un citās zemēs. Aktīvs kamermūziķis, bieži uzstājas ar ērģelniekiem. No 2006. līdz 2016. gadam bijis Sinfonietta Rīga pirmā trompete. Pirmais metālpūšaminstrumentālists, kas ticis nominēts Lielajai mūzikas balvai (2015).

Jānis Porietis mācījies trompetes spēli no desmit gadu vecuma, un viņa pedagogu skaitā ir Pēteris Kaldre, Ēriks Berzinskis, Maija Lāce, Reijers Dorresteins (Holandē) un Pasi Pirinena (Somijā).

Pēc JVLMA absolvēšanas Jānis devās uz ASV, kur pēc trīsarpus gadu ilgām studijām Kanzasas Universitātē pie izcilā trompetista Stīvena Leisringa ieguva doktora grādu mūzikā. Studiju laikā aktīvi spēlēja fakultātes metālpūšamo instrumentu kvintetā KBQ jeb Kansas Brass Quintet, Universitātes simfoniskajā un pūtēju orķestrī. Pēc koncerta Ņujorkas Carnegie Hall par trompetes solo izpelnījās īpašu uzmanību no The New York Times apskatnieka. Ar Universitātes trompešu ansambli piedalījās Baraka Obamas inaugurācijas parādē.

Par spīti kārdinošiem darba piedāvājumiem Amerikā un Ķīnā, Jānis atgriezās Latvijā, lai muzicētu, strādātu par pedagogu un profesionāli fotografētu.

JANIS%20PORIETIS_edited.jpg
bottom of page