top of page

Jānis Rubiks

Kontrabasists un komponists Jānis RUBIKS studējis JVLMA pie Lina Sītona (ASV) un Tāvo Remmela (Igaunija). Papildinājis zināšanas Viktora Vūtena, Deiva Vekla, Džefa Endrūsa, Lenija Vaita, Raula Midona, Pītera Hermana, Ļūda Mockūna, Pedu Kāsa, Deiva Lībmana un Redžija Vorkmana meistarklasēs.

 

Strādājis Latvijas Radio bigbendā (LRBB), kur uzstājies kopā ar tādiem mūziķiem kā Rendijs Brekers, Šainu Stīlu, Pjēru Bertrānu, Palomu Pradālu, Minino Garaju un citiem, koncertējot ASV, Vācijā, Francijā, Lietuvā un Igaunijā. Kā komponists un aranžētājs piedalījies Artas Jēkabsones koncerptrogrammā “Atspulgi”, Beātes Zviedres projektā “Džezs dzied Aspaziju”, LRBB programmās “Goran Gora un Latvijas Radio Bigbends”, “CITS PAULS. Ralfs Eilands un Latvijas Radio Bigbends”, “No The Beatles līdz Ed Sheeran”, koncertprogrammā “Klasika satiek džezu” u.c.

 

Ieguvis 2. vietu konkursā Riga Jazz Stage (2018) un Nika Gotema balvu (2018). 2019. gadā izdevis albumu Live in Salaspils, piedalījies LRBB, Jazzatomy un Jolanats Gulbes-Paškevičas ieskaņojumos. Ir Equanimity Trio mūziķis. Piedalījies festivālos “Rīgas ritmi”, “Jaunie Latvijas kamermūziķi Saulkrastiem”, Saulkrasti Jazz, Winterfest, Baltic Breeze, Festivalul Capitalelor Națiunilor Centenare, Jazz Baltica 2018 un citur.

Vairāk informācijas mūziķa mājaslapā www.janisrubiks.com

Janis%20Rubiks_foto%20(002)_edited.jpg
bottom of page