top of page
JEVGEŅIJS AKIMOVS
JEVGEŅIJS_AKIMOVS.jpg

Jevgeņijs Akimovs kopš 1996. gada ir Sanktpēterburgas Marijas teātra solists. Krievijas Nopelniem bagātā skatuves mākslinieka titula īpašnieks. Starptautisku konkursu laureāts. Divkārt ieguvis “Zelta masku” (1997, 2002) un divreiz nominēts Sanktpēterburgas augstākajai teātra balvai “Zelta sofīts”.

Jevgeņijs Akimovs piedalījies Marijas teātra kopiestudējumos ar Sanfrancisko operu (“Laulības klosterī”) un Milānas La Scala (“Boriss Godunovs”). Viņš uzstājies Ņujorkas Metropoles operā, Londonas Karaliskajā teātrī (Covent Garden), Parīzes operā, Turīnas Teatro Regio un Pekinas Nacionālajā Lielajā teātrī.

Dziedātājs sadarbojies ar dziedātājiem Plasido Domingo un Ferručo Furlaneto, diriģentiem Valēriju Gergijevu, Lorinu Māzelu, Mstislavu Rostropoviču, Esu Peku Salonenu, Juku Peku Sarasti, Džanandreu Nosedu, Semjonu Bičkovu un daudziem citiem.

Tenora diskogrāfijā ir operu “Boriss Godunovs”, “Laulības klosterī”, “Cara līgava”, “Mīla uz trim apelsīniem”, “Semjons Kotko”, “Frančeska da Rimini” un “Aļeko” ieraksti, kā arī Rahmaņinova vokālsimfoniskās poēmas “Zvani” ieraksts. DVD formātā varam redzēt Akimovu operu “Kņazs Igors” un “Laulības klosterī” iestudējumos. Viņa koncertrepertuārā ir tenora partijas Mocarta, Bēthovena, Mālera un Rahmaņinova vokālinstrumentālajos lieldarbos. 2009. gadā dziedātājs saņēma biedrības “Sergeja Rahmaņinova fonds” medaļas par piedalīšanos operas “Frančeska da Rimini” un poēmas “Zvani” atskaņojumos.

Jevgeņijs Akimovs absolvējis Nikolaja Rimska-Korsakova Ļeņingradas Valsts konservatoriju, kur mācījās pie profesora Ļeva Morozova.

bottom of page