top of page
JUI ČEŅS CENS
JUI ČEŅS CENS.jpg

Jaunais vijolnieks Jui Čeņs Cens no Taivānas ar savu graciozo, līdzsvaroto un virtuozo vijolspēles tehniku ir viens no spožākajiem un daudzsološākajiem pasaules jaunajiem mūziķiem.

Cens ieguvis augstākos apbalvojumus vairākos ievērojamos starptautiskos vijolnieku konkursos – 15. starptautiskajā Pētera Čaikovska konkursā (2015), Singapūras vijolnieku konkursā, Sarasates konkursā Pamplonā u. c.

Piedaloties Čaikovska konkursā, Cens finālā atskaņoja Sibēliusa Vijolkoncertu un Čaikovska Vijolkoncertu. Gala koncertā viņš kopā ar Marijas teātra SO un Valēriju Gergijevu spēlēja Mocarta pēdējo vijolkoncertu. Sadarbība turpinājās ar vairākiem maestro Gergijeva aicinājumiem Cenam uzstāties Gergijeva festivālā Mikeli (Somija), pievienoties Minhenes FO un Gergijeva 2015. gada koncerttūrē Taivānā, muzicēt festivālā “Ziemas naktis” Pēterburgā un piedalīties citos projektos. Virtuozais vijolnieks koncertējis arī ar Beļģijas Nacionālo SO, Taipejas SO, Filadelfijas SO u. c. Viņam bijis gods spēlēt Bēthovena Vijoloncertu Jehūdi Menuhina piemiņai Gštādes Menuhina festivālā 2016. gadā.

2016. gadā Cens sadarbojās ar ierakstu kompāniju Deutsche Grammophon, veidojot ierakstu Reverie (2016), un drīz tiek solītsarī tvarts, kur jaunais mūziķis spēlēs ar orķestri. 2016./2017. gada sezona bija arī piesātināta ar vairākiem vijolnieka debijas koncertiem – ar Londonas FO un Osmo Vensku, Minhenes FO un Valēriju Gergijevu, orķestri Philharmonia un Esu Peku Salonenu, Čehijas FO un Jiržiju Belohlāveku u. c.

Šajā sezonā Jui Čeņs Cens muzicē ar Čehijas FO, Orquesta Sinfonica de Asuncion Paraguay, uzstājas Korejas DITTO Festival, Japānas Kanazawa Festival u. d. c.

Jui Čeņs Cens dzimis Taipejā, 2016. gadā absolvējis Kērtisa mūzikas institūtā ASV, kur mācījās pie izcilajiem pedagogiem Ārona Rosanda un Idas Kavafianas. Patlaban viņš turpina papildus izglītoties meistarklasēs dažādās Amerikas augstskolās.

Jui Čeņs Cens spēlē Džuzepes Gvarnēri del Džezu 1732. gadā būvētu vijoli Castelbarco-Tarisio, ko mūziķim izīrējis Taivānas Chi Mei kultūras fonds.

bottom of page