top of page
JUNIČI HIROKAMI
Junici_Hirokami_2-683x1024.jpg

Juniči Hirokami (1958) slavens ar savu izteikti plastisko, pat dejisko diriģēšanas veidu. To apraksta arī Rietumu mūzikas kritiķi, un pats Hirokami neiebilstot (tā runā).

Kādā 1993. gada intervijā tobrīd vēl tikai 35 gadus vecais diriģents teicis, ka jau no paša mūzikas mācīšanās sākuma gribējis būt diriģents: “Man tiešām patīk kustināt rokas; jutu, ka man ir dabas dots talants izteikties ar ķermeni. Protams, pēc tam nāk partitūru mācīšanās un mūzikas struktūru pētīšana, bet pirms tam – ja jūs, klausoties mūziku, jūtat, ka varat noteiktā veidā kustināt ķermeni, šīs mūzikas vadīti, tas norāda, ka jums ir tik ļoti vajadzīgais dabiskais diriģēšanas talants.”

Hirokami vecāki bijuši pret to, ka viņu dēls kļūst mūziķis, jo mūziķis nekad nevarot būt drošs par rītdienu. Viņš bija vienīgais bērns ģimenē, un tradīcija ir tāda, ka vienīgajam bērnam, sevišķi, ja tas ir puika, jākļūst par biznesmeni. Apmēram tajā laikā (tātad 60. gados) cilvēki Japānā sāka interesēties par Rietumu klasisko mūziku.

Hirokami ieskatā galvenā sajūta mūzikā ir – nekad nepadoties! Nav svarīgi, cik tu esi noguris vai nervozs, tev jādodas uz priekšu un jāstrādā iespējami vislabākajā kvalitātē.

Starp citu, sarunās dzird, ka Seidzi Odzava uzskata Juniči Hirokami zināmā mērā par savu radošo gaitu pēcteci.

Juniči Hirokami dzimis Tokijā un Tokijas Mūzikas koledžā studējis diriģēšanu, klavierspēli, alta spēli un muzikoloģiju. Diriģenta karjeru sāka 26 gadu vecumā pēc uzvaras Kirila Kondrašina konkursā Amsterdamā.

Kopš 1990. gada Hirokami bijis viesdiriģents pie daudziem ievērojamiem pasaules orķestriem, kuru skaitā Francijas Nacionālais orķestris, Berlīnes Radio SO, Karaliskā Concertgebouw orķestris, Monreālas SO, Izraēlas FO, Londonas SO, “Vīnes simfoniķi”.

No 1988. līdz 1995. gadam Juniči Hirokami bija Noršēpingas SO galvenais diriģents. Pēc tam viņš bijis Karaliskā Liverpūles FO (1997–2000) un “Japānas filharmoniķu” (1991–2000) galvenais viesdiriģents, kā arī Columbus SO mākslinieciskais vadītājs (2006–2008).

Pēdējos gados Hirokami uzstājies ar Vankūveras SO, Verdi Milānas SO, Sanktpēterburgas FO, Čaikovska Maskavas SO, Baltimoras SO, Sinsinati SO un Leipcigas Gewandhausorķestri. Viņš arī diriģējis visus izcilākos Japānas simfoniskos orķestros, toskait NHK SO, Saito Kinen orķestri un Mito KO.

Juniči Hirokami daudz strādā arī operjomā: Sidnejas opernamā viņš diriģējis “Masku balli” un “Rigoleto”, un pie jaunākiem panākumiem noteikti jāpieskata La traviatauzvedums Fudzivaras operā, “Figaro kāzas” un “Masku balle” Nissay teātrī un La traviataun “Aīda” Jaunajā Nacionālajā teātrī.

Patlaban Juniči Hirokami un galvenais diriģents un muzikālais padomdevējs Kioto SO. Astoņu gadu laikā orķestra spēle neticami augusi, un nesen tas guva lielus panākumu Tokijas Suntory Hall. 2015. gadā maestro un viņa orķestris saņēma Suntory mūzikas balvu.

Juniči Hirokami ir arī Tokijas Mūzikas koledžas pasniedzējs un Kioto Mākslu universitātes viespasniedzējs.

bottom of page