top of page
KĀRLIS KUNDRĀTS
k-kundrats.jpg

Kārlis Kundrāts par pamatnodarbošanos izvēlējies diriģenta arodu, taču ir prasmīgs arī kā vokālās un instrumentālās mūzikas izpildītājs. Senās mūzikas vokālā ansambļa Ars Antiqua Riga un kamerkora Ave Sol mākslinieks. Piedalās programmās ar Valsts akadēmisko kori “Latvija” un Latvijas Radio kori. Kopš 2015. gada Rīgas Operetes teātra koncertmeistars un asistentdiriģents, no 2016. gada “Rīgas kamerorķestra” diriģents.

Simfoniskā orķestra diriģēšanas jomā daudz guvis meistarklasēs pie Daniēles Gati, Luca Kēlera, Rosena Milanova, Žolta Naģa un Marisa Jansona. 2014. gadā studējis orķestra diriģēšanu Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā pie Paula Megi. Piedalījies senās mūzikas interpretācijas meistarklasēs pie Ērika van Nevela, Josa van Veldhovena un Jerga Veigles.

Mūziķis strādājis ar Igaunijas Mūzikas akadēmijas SO, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas SO, Sinfonia concertante un Rīgas mūzikas skolu apvienoto orķestri. Kundrāts vada arī vairākus mūzikas skolu orķestrus. 

Ar LNSO Kārlis Kundrāts pirmoreiz sadarbojās kā angļu raga spēlētājs Vāgnera operas “Dievu mijkrēslis” iestudējumā Latvijas Nacionālajā operā, un 2016. gada martā debitēja pie šī orķestra kā diriģents.

Jaunais diriģents mācījies Rīgas Doma kora skolā, ko absolvējis kā kordiriģents (pedagogs – Sigvards Kļava). 2015. gadā ieguvis maģistra grādu simfoniskā orķestra diriģēšanas klasē JVLMA pie Andra Vecumnieka. RDKS un JVLMA apguvis arī obojas spēli pie Viļņa Pelnēna, Kristīnes Kupčas un Egila Upatnieka. Patlaban mācās spēlēt trombonu.

bottom of page