top of page
KLAUSS MEKELE
Klaus_Makela_2-817x1024.jpg

Dzimis 1996. gadā, diriģents un čellists Klauss Mekele (Klaus Mäkelä) jau spējis radīt spēcīgu ietekmi uz Somijas muzikālo vidi.

Klauss Mekele ir neparasts talants, kam priekšā ir lieli panākumi. Viņš spēj izpaust savu muzikālo ekspresiju konstruktīvā veidā.(Huvudstadsbladet, Janvāris 2016)

Klauss Mekele sācis mūzikas studijas kā čellists, patlaban rosīgi pievēršas diriģēšanai un jau 20 gadu vecumā radījis plašu rezonansi, diriģējot dzimtās zemes dižākos orķestrus, tostarp “Helsinku filharmoniķus”, “Turku filharmoniķus”, Ostrobotnijas kamerorķestri un Kupio simfonisko orķestri, turklāt visi šie kolektīvi vēlas strādāt ar Klausu Mekeli arī turpmākajās sezonās. 2015.–2016. gada sezonā Klauss Mekele spoži debitēja ar Gēteborgas simfonisko orķestri, “Tamperes filharmoniķiem”, Tapiola Sinfonietta un izcili vadīja “Helsinku filharmoniķus” Helsinku festivālā koncertā. Nesen tapa zināms, ka viņš izvēlēts par Esas Pekas Salonena asistentdiriģentu “Nībelunga gredzena” iestudējumā Somijas Nacionālajā operā, sākot ar 2019. gadu.

Par Brāmsa un Dvoržāka slavenajām un publikas iemīļotajām simfoniskajām dejām Klauss Mekele saka: “Šajā mūzikā ir bagāta krāsu pasaule un daudzveidīgs izteiksmīgums no dzirkstīm un jautrības līdz skumjām un melanholijai, un tas viss savienots ar plašām melodijas līnijām un enerģētiski piesātinātu dejiskumu – lūk, tāpēc manā ieskatā šie Brāmsa un Dvoržāka darbi ir tik lieliski.”

bottom of page