top of page
KRISTĪNE ADAMAITE
KRISTĪNE_ADAMAITE.jpg

Kristīne Adamaite kopš 1991. gada ir Rīgas Doma koncertērģelniece. Kopš 1996. gada Anglikāņu baznīcas ērģelniece. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ērģeļspēles docētāja un Lutera akadēmijas ērģeļspēles pasniedzēja. Uzticama un iedvesmojoša cīņubiedre visiem daudzajiem koriem un solistiem, kas aicina Kristīni uz kopīgas muzicēšanas piedzīvojumiem. Lielās mūzikas balvas 2014 ieguvēja kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”.

Kristīne Adamaite uzstājusies ar Latvijas Radio kori, Rīgas Doma meiteņu kori, Valsts akadēmisko kori “Latvija”, jauniešu koriem “Kamēr…” un “Balsis”, dziedātājiem Kristīni Gailīti, Viesturu Jansonu, Krišjāni Norveli, Ievu Paršu, čellistiem Ēriku Kiršfeldu un Allaru Kāsiku u. c. Ar Kristīni labprāt muzicē Latvijas labākie diriģenti un orķestris Kremerata Baltica. Kristīne Adamaite pirmatskaņojusi Riharda Dubras, Maijas Einfeldes, Ērika Ešenvalda, Georga Pelēča, Pētera Vaska un citu komponistu jaundarbus.

Mūziķes diskogrāfijā ir divi CD, kas ieskaņoti ar saksofonistu Arti Sīmani. Viņa arī piedalījusies CD ieskaņojumos arī ar Valsts akadēmisko kori “Latvija” Māra Sirmā un Hermana Engelsa vadībā, kā arī kuplinājusi senās mūzikas ansambļa Schola cantorum Riga albumu Oculus non vidit. 2012. gadā klajā nāca tvarts “Mūzika Rīgā 1570–1800”, kurā Kristīne spēlē Ugāles baznīcas vēsturiskās ērģeles.

Kristīne Adamaite ieguvusi ērģeļspēles maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Papildinājusi meistarību pie tādiem ērģelniekiem kā Hanss Ula Eriksons, Leo Krēmers, Jons Laukviks, Gijs van Shonhovens, Kristofers Stembridžs u. c.

bottom of page