KRISTĪNE BLAUMANE
KRISTĪNE_BLAUMANE_edited.jpg

Vijolnieks Rolands Greiters ir Ziemeļvācijas Radio Elbas filharmonijas SO koncertmeistars, Eiropā, Amerikā un Āzijā pieprasīts solomākslinieks.

Greiters saņēmis augstākos apbalvojumus vairākos konkursos, tostarp Henrika Veņavska konkursā Džuljārda skolā un Ņujorkas Artists International Competition; viņš arī saņēmis Zalcburgas Mozarteum Mocarta balvu.

Mākslinieks uzstājies kā solists un orķestra mūziķis ar pasaulslaveniem diriģentiem – Herbertu Blomstedu, Mjunvunu Čunu, Alanu Gilbertu, Mareku Janovski, Mihaelu Gīlenu u. c. Uzstājoties ar šiem meistariem, Greiters koncertējis Ņujorkas Kārnegija zālē, Tokijas Bunka Kaykan, Buenosairesas Kolumba teātrī, Berlīnes filharmonijā, Hamburgas Laeiszhalle u. c.

Greiters ir gaidīts viesis atzītos festivālos, toskait Marlboro Mūzikas festivālā un Šlēzvigas-Holšteinas mūzikas festivālā, kur strādājis ar meistariem Rūdolfu Serkinu, Šāndoru Vēgu, Leonardu Bernsteinu un

Lorinu Māzelu. Rolands Greiters ir arī aktīvs kamermūziķis. Spēlējis kopā ar Kristofu Ešenbahu, Martinu Grūbingeru u. c.

 

Kopā ar vijolnieku Romanu Mintsu un altistu Maksimu Risanovu Kristīne Blaumane nodibināja trio ASCH, kas daudz uzstājas Lielbritānijā, kā arī citur Eiropā. Trio sniedzis koncertus arī Londonas slavenajās Vigmora un Pērsela zālēs.

22 gadu vecumā Kristīne Blaumane kļuva par orķestra Amsterdamas Sinfonietta pirmo čellu, bet kopš 2007. gada ir Londonas filharmoniskā orķestra čellu grupas vadītāja. 2005. gadā Kristīne Blaumane ieguvusi Latvijas Lielo Mūzikas balvu.