top of page

Ksenija Sidorova

Ksenija Sidorova ir klasiskā akordeona spēles vēstnese pasaulē. Viņai kaislīgi tīk rādīt instrumenta plašās iespējas. Mūziķes plašais repertuārs sniedzas no Baha līdz Pjacollam, no Jefrema Podgaica un Vāclava Trojana līdz Erki Svenam Tīram un Žoržam Bizē, nemaz neskaitot īpaši viņai jaunradītus skaņdarbus un kamermūzikas paraugus.

Iepriekšējā sezonā Ksenija pirmatskaņoja trīs jaunus koncertus. 2018. gada rudenī viņa devās tūrē pa Amerikas Savienotajām Valstīm, pirmoreiz spēlēja Karnegija zālē un arī sadarbojās ar Avi Avitalu un Orpheus Chamber Orchestra, pirmatskaņojot atzītā britu komponista Bendžamina Walfiša Koncertu akordeonam un mandolīnai. 2019. gada martā Ksenija kopā ar Karalisko Liverpūles filharmonisko orķestri un diriģentu Vasiliju Petrenko deva argentīniešu komponistes un Latin Grammy balvas ieguvējas Klaudijas Montero Akordeonkoncerta Vientos Del Sur pasaules pirmatskaņojumu. Jaunsacerētais latviešu komponista Artura Maskata koncerts pirmatskaņojumu piedzīvos 2019. gada jūnijā.

Citi Ksenijas angažementi 2018./2019. gada sezonā saistīti ar BBC simfoniskā orķestra viesošanos Dubaijā, Londonas kamerorķestra un Letīcijas Moreno koncertiem, atskaņojot arī jaunu aranžiju Vivaldi un Pjacollas “Četriem gadalaikiem”, Monpeljē Nacionālā orķestra, Edmon-tonas simfonisko orķestra koncertiem un Sinfonietta Rīga tūri Zviedrijā. Ksenija sniedza arī solokoncertu Ķelnes filharmonijā, uzstājās Bādkisingenē un Rīgā, un 2018. gada decembrī devās koncerttūrē uz Austrāliju un Vāciju.

Ksenija sadarbojas ar orķestriem visā pasaulē, ieskaitot NDR Elbas filharmonijas orķestri, MDR Leipcigas SO, Štutgartes FO, Bavārijas Radio SO, Atlantas SO, NHK SO un Honkongas FO, kā arī ar slaveniem diriģentiem – Pāvo Jervi, Tomasu Hengelbroku, Vasiliju Petrenko, Kristjanu Jervi, Mihalu Nesteroviču un Janu Villemu de Frindu.

Viņa regulāri spēlē ar Avi Avitalu, Nemanju Radulovicu, Milošu Karadagliču, Letīciju Moreno, Tīnu Tingu Helsetu, brazīliešu DJ Gaju Borrato, Huanu Djego Floresu, Nikolu Benedeti un Jozefu Kalleju. Ksenija bieži uzstājas dažādos festivālos – Ravinjā, Čeltenhemā, Mostly Mozart, Šlēsvigas-Holšteinas festivālā, Menuhina festivālā Gštādē, Verbjē un Reingavas mūzikas festivālā.

2016. gada jūnijā Ksenija sadarbībā ar Deutsche Grammophon publicēja debijas albumu. Albums kalpo kā fascinējoša pieeja “Karmenai” un jau paspējis priecēt klausītājus ASV, Vācijā, Latvijā, Itālijā un Čehijā.

KSENIJA SIDOROVA.jpg
bottom of page