top of page
LAIMA JANSONE
LAIMA JANSONE.jpg

Latviešu koklētāja Laima Jansone dzimusi Rīgā un absolvējusi etnomuzikoloģijas bakalaura programmu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, papildu izglītību ieguvusi Sibēliusa akadēmijā Helsinkos. Savā mūzikā apvieno etnogrāfisko un elektrisko kokļu skaņas, lielu nozīmi piešķirot improvizācijai.

Profesionālo solokarjeru Laima Jansone sāka 2011. gadā. Kopš tā laika viņa regulāri uzstājas gan Latvijā, gan ārzemēs – Rietumeiropā un Ziemeļeiropā, Japānā, Austrālijā u. c. Spēlējusi kopā ar Valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio kori, etnodžeza trio “Zarbugans” Baltijas lielākajā džeza festivālā “Rīgas ritmi” un Cēsu mākslas festivālā. 2011. gadā uz galvenās skatuves uzstājusies pasaules plašākajā world music gadatirgū WOMEX. Šajā pašā gadā sadarbībā ar režisoru Olafu Okonovu izdevusi DVD un CD ierakstu “Sidrabs”. 2014. gadā nominēta Lielajai mūzikas balvai 2013 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Pēdējo gadu spilgtākie notikumi ir Laimas uzstāšanās ar Raimondu Paulu koncertā Born in Riga, ieraksts ar Renāru Kauperu, veiksmīga skatuviskā sadarbība ar grupu “Astro’n’out”, uzstāšanās ar Fēru salu dziedātāju Eivoru un kopā ar DJ Monsta izveidotā koncertprogramma “Zeme”, kas radīta latviešu tradicionālās mūzikas un elektronikas sintēzē.

bottom of page