top of page
LATONIJA MORA
LATONIJA MORA.jpg

Soprāna balss īpašniece Latonija Mora ir amerikāņu dziedātāja, kas pārsteidz un apbur klausītājus visā pasaulē.

Moras neplānotā debija Ņujorkas Metropoles operā 2012. gada martā, Violetas Urmanas vietā izpildot Aīdas lomu Verdi operā “Aīda”, bija spilgta un triumfējoša. Moras balss pārsteidza gan klausītājus, gan kritiķus. Tā Aīda kļūst par viņas sevišķo lomu, ar kuru dziedātāja uzstājusies arī Konventgārdena operā, Cīrihes opernamā, Austrālijas operā, Jaunajā Nacionālajā teātrī Tokijā, Dalasas, Sandjego, Sinsinati, Pitsburgas un Detroitas opernamos, kā arī Ravīnijas festivālā kopā ar Čikāgas simfonisko orķestri diriģenta Džeimsa Konlona vadībā. Londonas Koventgārdena
operā viņa dzied arī Liu, Hamburgas Valsts operā un Ņujorkas Metropoles operā – Čočosanu, Liu, Mimī un Čočosanu Drēzdenes Semperoper.

Dziedātāja saņēmusi vairākus apbalvojumus – Marijas Kallasas balvu kā spilgtākā sezonas debitante Dalasas operā, pirmo vietu un publikas balvu starptautiskajā Competizione dell’Opera Drēzdenē 2002. gadā, pirmo prēmiju un skatītāju simpātiju balvu Marseļas konkursā 2003. gadā u. c. Mora ir arī 2002. gada Metropoles operas nacionālās atlases uzvarētāja. Kā spilgti dziedātājas radošās darbības notikumi jānosauc Mālera Otrās simfonijas iestudējums ar Sinsinati SO un Pāvo Jervi, vairāki Verdi Rekviēma atskaņojumi – sadarbībā ar Atlantas SO un Robertu Sapanu un Verdi teātrī Triestē ar Danielu Orenu. Mora izpildījusi arī Besas lomu Gēršvina operā “Porgijs un Besa” kopā ar Berlīnes FO un Saimonu Retlu. Latvijas klausītāji iepazina Latoniju Moru kā spožu Besu 2016. gada vasarā Cēsīs un Liepājā. Latonija Mora piedalījusies operas “Makbets” ierakstā ar Edvardu Gārdneru, izpildot lēdijas Makbetas lomu, kā arī Mālera Otrās simfonijas ierakstā ar Vīnes FO un Gilbertu Kaplanu.

bottom of page