top of page

LeNeSOns

KONCERTCIKLS BĒRNIEM NO 5 LĪDZ 10 GADU VECUMAM 

LeNeSOns

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bērnu iepazīstināšanai un izglītošanai klasiskās mūzikas jomā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) ir izveidojis LeNeSOna koncertciklu. Katrs cikls sastāv no četrām izglītojošām koncertizrādēm sezonā pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem, izvēloties bērnu auditorijai piemērotu mūziku un papildinot to ar teatrālu priekšnesmu. Koncertcikls bērniem ir LNSO tradīcija jau desmit sezonu garumā, kura laikā mazajos klausītājos un viņu līdznācējos tiek rosināta interese par klasisko mūziku, mūzikas instrumentiem un populārākajiem dažādu tautu un laiku komponistu sacerējumiem. Koncertizrāžu centrālais tēls LeNeSOns gadu gaitā kļuvis par iemīļotu bērnu draugu. LeNeSOns piedalās koncertos, lai caur dažādiem piemēriem, dažreiz smieklīgiem, dažreiz nopietniem, kopīgi ar bērniem izzinātu orķestra noslēpumus, kā arī mazie klausītāji tiek mācīti un izglītoti, kā uzvesties klasiskās mūzikas koncertos. Savukārt koncertu starpbrīži tiek atvēlēti dažādām bērnu radošajām izpausmēm: mūzikas instrumentu iepazīšanai, tematiskām spēlēm, radošām darbnīcām un citām aktivitātēm.

Kopš LeNeSOna rašanās koncertcikla muzikālais vadītājs un diriģents ir Andris Vecumnieks. Pie izrāžu izveides strādā panākumiem bagāta radošā komanda - režisore Paula Pļavniece, dramaturgs Klāvs Mellis, māksliniece Evita Bēta LeNeSOna tēlā iejūtas aktieri Artūrs Putniņš un Anastasija Rekuta-Džordževiča. LeNeSOna koncertcikls notiek latviešu valodā divās izrādēs - plkst. 11.00 un 14.00.

Katru sezonu uz koncertciklu LeNeSOns iespējams iegādāties abonementu. Abonementu pārdošana notiek līdz pirmajam cikla koncertam.

7B0A5012.jpg
bottom of page