top of page
LINDA LEEN
Linda-Leen_1_edited.jpg

Linda Leen ir viena no apbalvotākajām un atzītākajām personībām Latvijas populārajā mūzikā. Komponiste, tekstu autore, izpildītāja un producente, dēvēta par muzikālo hameleonu, kuras mākslinieciskais trumpis ir emocionāli piesātinātās uzstāšanās. Šo gadu laikā mūziķe darbojusies gan popa un džeza, gan klasiskās mūzikas žanros. Kopš debijas 2000. gadā izdoti seši Lindas soloalbumi un trīs koncertierakstu DVD/Blu-ray. Ar krāšņiem solokoncertiem viņa piepildījusi Latvijas lielākās koncertzāles – Latvijas Nacionālo operu, “Arēnu Rīga”, Dzintaru koncertzāli, “Lielo dzintaru”, koncertzāli “Cēsis”, Latgales vēstniecību GORS un Dailes teātri –, priecējot neskaitāmus tūkstošus fanu.

Mākslinieces kosmopolītiskais gars veicinājis veiksmīgu starptautisku sadarbību: albuma Chameleon ierakstā Sphere Studios Londonā Linda sadarbojusies ar Simply Red, Annijas Lenoksas un Džefa Beka producentu Endiju Raitu (Andy Write) no Lielbritānijas, savukārt dziesma Pink Glasses ierakstīta Calux Mastering studijā Berlīnē, līdzdarbojoties producentam Nīlsam Zeiderhukam (Niels Zuiderhoek). Izdoti dueti ar grupu “Mumij Troļļ”, Latvijas lielāko grupu “Prāta vētra”, holandiešu zvaigzni Alenu Klārku, britu džeza dziedātāju Pīteru Grāntu; vairākos ierakstos un koncertos piedalījušies Latvijas profesionālie simfoniskie orķestri.

Linda saņēmusi sešus “Zelta mikrofonus”, arī muzikālo televīziju un stila balvas.

Dziedātāja mācījusies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas 

Vokālās nodaļas akadēmiskās dziedāšanas klasē.

2017. gadā nāca klajā Lindas Leen jaunākais autordziesmu studijas albums Digital Church, ko mūziķe pati dēvē par hameleona svētceļojumu pie savas balss. Savu ilgi meklēto autentisko skaņu māksliniece atradusi, ierakstā strādājot kopā ar džeza mūziķiem un indiemūzikas producentu Gati Zaķi. Albumu raksturo enerģija, inteliģence un spurains brīvdomīgums, iekļaujot dziļi personiskus stāstus par mīlestību un tiekšanos pārvarēt piezemējošo ikdienības gravitāciju.

Šībrīža radošajā posmā jaunās dziesmas bieži tiek atskaņotas tandēmā ar ģitāristu Rihardu Lībieti, ar ko kopā radīta arī kompozīcija “Uzar mani kā zemi”. Abi mākslinieki patlaban turpina aizsākto kamerkoncertu sēriju “Introversijas”, kurā galvenā loma piešķirta mūzikas saturam un atbildei uz jautājumu, par ko ir dziesmas stāsts. To atklāj Lindas lasītie autordziesmu atdzejojumi latviešu valodā.

bottom of page