top of page

Lio Kuokmans

Lio Kuokmans ir Honkongas New Music Ensemble mākslinieciskais vadītājs. Viņš bijis Janika Nezē-Segēna asistents Filadelfijas orķestrī un ir ieguvis II vietu un Skatītāju balvu prestižajā Jevgeņija Svetlanova konkursā Parīzē (2014). Lio Kuokmans diriģējis Roterdamas FO, Francijas Radio FO, “Seulas filharmoniķus”, Dānijas Nacionālo SO.

No nesenākiem angažementiem nosauksim sadarbību ar NHK SO, Detroitas SO, Tokijas Metropoles orķestri, Pučīni “Bohēmas” iestudējumu Honkongā, uzaicinājumu diriģēt Sinfonia Varsovia Rokdanteronas festivālā, uzstāšanos Nantes un Japānas Folle Journée un svētku koncerta diriģēšanu ar Honkongas FO Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina klātbūtnē. Lio Kuokmans nesen debitēja ar Maskavas FO un Kyoto Symphony.

Valērijs Gergijevs ielūdza Kuokmanu Sanktpēterburgas Marijas teātrī diriģēt Rimska-Korsakova “Pleskavieti”. Kā pianists Lio uzstājies ar vairākiem orķestriem, kuru skaitā ir Salzburg Camerata un Fort Worth Symphony.

Lio Kuokmans ir Makao kamermūzikas biedrības dibinātājs un prezidents. Par ieguldījumu mākslā un kultūrā viņš apbalvots ar Honkongas un Makao valdību Kultūras nopelnu medaļu un godarakstu.

Lio studēja mūziku Honkongas Atskaņotājmākslas akadēmijā, Džuljārda skolā, Kērtisa Mūzikas institūtā un Jaunanglijas konservatorijā.

Lio-Kuokman_M.jpeg
bottom of page