top of page
MAGDALĒNA GEKA
Magdalena_Geka_foto_Diana_Jakubone-710x1

Vijolniece Magdalēna Geka plaši koncertē Eiropā gan kā soliste, gan kā kamermūziķe, uzstājoties Londonas Vigmorzālē, Parīzes filharmonijā, Minhenes Herkuleszālē u. c. Latvijas publikai Magdalēnas vārds zināms kopš 2014. gada rudens, kad jaunā vijolniece spoži debitēja ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un par šo uzstāšanos tika nominēta Lielajai mūzikas balvai 2014.

Magdalēna Geka ir daudzu starptautisku konkursu laureāte un kā soliste atskaņojusi tikpat kā visu nozīmīgāko vijolmūzikas repertuāru ar orķestriem Francijā, Vācijā, Ukrainā.

2015. gadā Magdalēna izveidoja klaviertrio “Sōra”, kas ar lieliem panākumiem piedalās Eiropas nozīmīgākajos kamermūzikas festivālos, toskait Verbjē festivālā Šveicē, Kuhmo kamermūzikas festivālā Somijā un Nantes “Trakajā dienā”.

2013. gadā Magdalēna dibināja festivālu “Jaunie Latvijas kamermūziķi – Saulkrastiem”, savukārt 2015. gadā izveidoja “Ventspils kamermūzikas dienas” ar mērķi dot iespēju ārzemēs studējošajiem jaunajiem latviešu mūziķiem uzstāties augsta līmeņa koncertos Latvijā.

Magdalēna Geka ieguvusi maģistra grādu Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā (CNSMDP) vijoles un kameransambļa specialitātē. Kā orķestra mūziķe spēlējusi Kremerata Baltica un Francijas Radio filharmoniskajā orķestrī. Īpaši nozīmīga Magdalēnai ir mūsdienu komponistu mūzika: viņa pirmatskaņojusi ap trīsdesmit jaundarbu, cieši sadarbojoties ar jaunajiem komponistiem Platonu Buravicki, Santu Bušs, Asiju Ahmetžanovu un Gabrielu Sivaku (Argentīna).

Magdalēna Geka spēlē 1697. gadā būvētu Džuzepes Gvarnēri vijoli, ko viņai laipni aizdevis Boubo-Music fonds no Šveices.

bottom of page