top of page
MARI KALKUNA
MARI KALKUNA_edited.jpg

Mari Kalkuna ir tradicionālās mūzikas dziedātāja un komponiste no Dienvidigaunijas. 2013. gadā viņa saņēma Igaunijas etnomūzikas balvu kā labākā dziedātāja.

Dziedātājas repertuārs pārsvarā ir pašas radīts. Apvienojot folkloras tekstus un melodiskās intonācijas, Igaunijas dialektu īpatnības un tradicionālo regilaul dziedājumu, viņas mūzika rada meditatīvu un mājīgu gaisotni. Pavadījumam pati Kalkuna izmanto klavieres, akordeonu, kanteli, ģitāru, stabules un dažādus eksperimentālos instrumentus.

Dziedātājas pirmais albums Üü tulõk (“Nakts iestāšanās”, 2007) ir ļoti atzinīgi vērtēts Igaunijas klausītāju un mūzikas kritiķu vidū. Ar šo programmu dziedātāja viesojusies Francijā, Ungārijā, Anglijā, Skotijā, Vācijā, Somijā, Krievijā, Armēnijā un Japānā.

Viņas otrais dziesmu kopums Vihmakõnõ (“Dārgais lietus”, 2010) ir veltījums vecvecākiem. Šeit Kalkuna tuvojas minimālismam, eksperimentējot ar tembriem un mūzikas ierakstīšanas telpām.

Kalkuna ir arī daļa no Helsinkos dibinātās starptautiskās mūziķu apvienības Mari Kalkun & Runoruni. Visi četri grupas dalībnieki ir multiinstrumentālisti ar plašām zināšanām tradicionālajā mūzikā un improvizācijā. Grupas skanējums ir priekpilns, krāšņs un lirisks. Viņu radītais albums Tii ilo izdots ne tikai Igaunijā, bet arī Japānā un Vācijā.

Mari Kalkuna ieguvusi maģistra grādu tradicionālajā dziedāšanā Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā. Studiju laikā papildinājusi zināšanas Sibēliusa akadēmijā Helsinkos.

bottom of page