top of page
MARKUSS BRIKS
MARKUSS BRIKS.jpg

Vācu baritons Markuss Briks kopš 2001. gada ir Berlīnes Vācu operas solists. Šajā laikā viņš kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem dziedātājiem Rietumeiropā. Pirms četriem gadiem Brika sniegums tika augstu novērtēts, piešķirot godpilno Kamerdziedoņa titulu. Brika lomu saraksts vācu, franču un itāļu operās rada iespaidu, ka romantiskajā un laikmetīgajā repertuārā viņš var nodziedāt pilnīgi visu. Mūzikas žurnālisti, kas, raksturojot mūziķus, ņem talkā salīdzinājumu ar spožām zvaigznēm pie atskaņotājmākslinieku debesīm, vienalga, vai tiek aprakstīts Vāgnera vai kāds cits zīmīgs romantisma repertuāra operdziedātāju zvaigznājs, nevarēs iztikt bez Markusa Brika.

Pirms darba vienā no trim prestižākajiem vācu opernamiem, Markuss Briks savu karjeru sāk Hāgenes un Vīsbādenes teātros. Dažas no Brika svarīgākajām lomām ir Žermons, Rigoleto, Enriko, Marčello, Šarpless, Volframs, Amfortass, Votāns, kapteinis Balstrods. Dziedātāja vissvaigākā debija ir Amonasro, savukārt 2016. gadā Briks debitēs Makbeta lomā. Viņš ir piedalījies Zalcburgas, Bregencas un Baireitas festivālos. Lielu ievērību Briks guva Rūras triennālē ar Paula Nīmanda (Niemand) lomu Jerna Arnekes (Arnecke) iestudējumā Unter Eis.

Dziedātāja karjerā zīmīgs notikums ir kritiķu slavētā 2013. gada debija ASV (Sietlas operā) kā Donneram un Gunteram Vāgnera operās “Reinas zelts” un “Dievu mijkrēslis”. Tajā pašā gadā Berlīnes Vācu opera uzved skatuves retumu – Meierbēra operu “Afrikāniete”, dodot tai sākotnēji iecerēto nosaukumu “Vasko da Gama”. Līdzās skatuves kolēģiem Brika Nelusko tajā izpelnījies “visiespaidīgākā priekšnesuma” vērtējumu.

Briks dziedājis Brāmsa “Vācu rekviēmu” diriģentu Zubina Mehtas, Donalda Ranikla un Omēra Meira Vellbera vadībā. 2015./2016. gada sezonā viņiem pievienosies Andris Poga. Ar diriģentu Vladimiru Jurovski un “Berlīnes filharmoniķiem” Briks dziedājis Stravinska Requiem canticles un Mālera “Žēlabu dziesmu”. Dziedātājs sadarbojies ar diriģentiem Danielu Bārenboimu, Vladimiru Aškenazi, Marku Albrehtu, Kristiānu Tīlemani, Rikardo Muti u. c.

Markusa Brika nozīmīgākie skaņu ieraksti ir “Vācu rekviēms” ar Donaldu Raniklu un BBCSkotijas simfonisko orķestri, Britena “Kara rekviēms”, “Nībelunga gredzena” tetraloģija Sietlas operā, “Dievu mijkrēslis” ar Berlīnes Radio simofnisko orķestri un Mareku Janovski, Otorīno Respīgi operas “Marija Viktorija” uzvedums Berlīnes Vācu operā, kā arī dalība Jonasa Kaufmaņa Vāgnera albumā.

Briks studējis Mannheimas, Heidelbergas un Ķelnes mūzikas augstskolās pie Alehandro Ramiresa un Kurta Molla. Kopš 2013./2014. gada viņš pats ir profesors Berlīnes Mākslu universitātē.

bottom of page