top of page
MARTINA DIKE
Martina-Dike_kvadr.jpg

Spēcīga, dramatiska un krāšņa – tā mēdz raksturot zviedru dziedātājas Martinas Dikes balsi. Spēcīgs muzikālais nervs ļauj tai koši skanēt jo sevišķi dramatisko lomu izpildījumā.

Martina Dike ir prestižā konkursa Cardiff Singer of the World laureāte, un viņas atveidotā Brangēna (“Tristans un Izolde”) guvusi izcilas kritiķu atsauksmes.

Dikes repertuārā ir Karmena, Adaldžiza, Madalēna (“Rigoleto”), Eboli, Frike (“Reinas zelts”, “Valkīra”), Ortrūde (“Loengrīns”), Venēra (“Tannheizers”), Klitaimnēstra (“Elektra”) u. c. Dziedātāja piedalījusies Baireitas festivālā, Kristiāna Tīlemaņa vadībā izpildot Frikes lomu operā “Valkīra”.

Uz Latvijas Nacionālās operas skatuves viņas balss skanējusi Vāgnera operu “Tannheizers”, “Reinas zelts” un “Valkīra” iestudējumos.

Līdztekus darbam operā Martina Dike uzstājas arī kā koncertdziedātāja. Viņas repertuārā ir Bēthovena Devītā simfonija, Mocarta Rekviēms, Baha “Ziemassvētku oratorija”, Bernsteina Pirmā simfonija un Stravinska Oedipus Rex.

Dziedātāja uzstājusies Frankfurtes operā, Diseldorfas Vācu operā pie Reinas, Londonas Bārbikana zālē, Eksanprovansā, Milānā, Briseles operā, Stokholmas Karaliskajā operā, Karlštatē, Dortmundā, Ālto Mūzikas teātrī Esenē un nesen debitēja Ortrūdes lomā ar Grieķijas Nacionālo orķestri Atēnās. Dike sadarbojusies ar Dmitriju Jurovski, Stefanu Šoltēsu, Kentu Nagano, Leifu Segerstamu u. c.

Martina Dike savu dziedāšanas talantu attīstījusi Stokholmas Karaliskajā koledžā.

bottom of page