top of page
MARTIŅŠ ZILBERTS
mlarge_d574fab9_edited.jpg

Mārtiņš Zilberts kopš 2008. gada ir Latvijas Nacionālās operas galvenais solistu koncertmeistars, no 2009. gada – JVLMA Kameransambļa un klavierpavadījuma katedras docents. Viens no visaktīvāk koncertējošiem Latvijas pianistiem koncertmeistariem, daudzu kamermūzikas projektu dalībnieks, pieprasīts vokālistu repetitors. Saņēmis Latvijas Nacionālās operas fonda gadabalvu par izcilu māksliniecisko sniegumu 2018. gadā. Nominēts Lielajai mūzikas balvai 2019 kategorijā par Izcilu darbu ansamblī.

Uzstājies daudzviet Eiropā, Japānā, Īslandē, Krievijā, Kanādā.

Regulāri veic mūzikas ierakstus Latvijas Radio, piedalās izrādēs Latvijas teātros, uzstājas ar Latvijas Radio kori un Valsts Akadēmisko kori “Latvija”. Katru gadu sniedz kamermūzikas koncertus Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē kopā ar pazīstamiem kamermūziķiem. Instrumentālo ansambļu Undertango un “Brokastis četratā” līdzdibinātājs un dalībnieks.

2015. gadā Mārtiņš Zilberts kopā ar Induli Cintiņu un Daci Zālīti izveidoja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klaviertrio, ar kuru atskaņotas vairākas vērienīgas koncertprogrammas.

Mārtiņa skatuves partneru vidū ir arī Liene Kinča, Kristīne Opolais, Egils Siliņš, Inga Kalna, Aleksandrs Antoņenko.

Mārtiņš mācījies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Ilzes Juriksones, 2000. gadā absolvējis Arņa Zandmaņa klasi JVLMA. Maģistra grādu 2002. gadā ieguva kameransambļa specialitātē, absolvējot Guntas Sproģes (tagad Rasas) klasi. Kopš 1999. gada Zilberts ir JVLMA docētājs, kopš 2009. gada – docents Kameransambļa un klavierpavadījuma katedrā. Kā koncertmeistars piedalījies Marisa Jansona vadītās meistarklasēs.

bottom of page