top of page
NATALĪ FORŽĒ
NATALĪ FORŽĒ.jpg

Natalī Foržē kopš 2016. gada ir Marteno viļņu spēles profesore Parīzes Nacionālajā Augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā.

Viņas virtuozā Marteno viļņu spēle ir skanējusi daudzās Eiropas valstīs, kā arī ASV un Meksikā. Foržē bijusi dalībniece Kuhmo kamermūzikas festivālā Somijā, Bernes biennālē, Olivjē Mesiāna laikmetīgās mūzikas festivālā, kā arī Londonas festivālā BBC Proms. Dažādos koncertos sadarbojusies ar tādiem driģentiem kā Heincs Holligers, Pjērs Bulēzs, Silvēns Kambrelēns, Ilans Volkovs, Simona Janga, Kents Nagano, kā arī vadošiem ansambļiem – Skotijas BBC SO, kamerorķestri London Sinfonietta, Francijas Radio FO, Holandes Nacionālo operu, Ziemeļvācijas Radio Elbas filharmonijas SO, Itālijas Nacionālā Radio SO u. c.

Foržē atskaņo nozīmīgākos Marteno viļņiem radītos darbus, kuru autori ir Olivjē Mesiāns, Arturs Onegērs, Dariuss Mijo, Tristans Mirajs u. c. Viņa aktīvi darbojas arī laikmetīgās mūzikas, improvizācijas un rokmūzikas jomā (sadarbībā ar Ensemble Itinéraire, Faust, Radiohead, Ulan Bator u. c.), veido multimediālus uzvedumus, kā arī pirmatskaņo jaunākos Marteno viļņiem radītos darbus.

bottom of page