top of page
PLAMENA MANGOVA
Marco-Borggreve-1024x683.jpg

Plamena Mangova ir neganti grūtā “Karalienes Elizabetes konkursa 2007” II vietas ieguvēja, un pēc šī konkursa sākas viņas starptautiskā karjera. Patlaban viņa uzstājas ar tādiem diriģentiem kā Mjunvuns Čuns, Endrū Deiviss, Jāps van Zvēdens, Dmitrijs Jurovskis, Gilberts Varga, Fransuā Ksavjē Rots, Andris Poga. Plamenas Mangovas kamermūzikas partneru vidū ir Marija Žoana Pireša, Boriss Berezovskis, Ogistēns Dimē, Aleksejs Ogrinčuks, Aleksandrs Kņazevs un Izaī stīgu kvartets.

Pianisti aicina uzstāties Verbjē festivāls, Martas Argeričas festivāls Lugāno, “Nantes trakās dienas”, Larokdanteronas festivāls, Rostropoviča festivāls Maskavā un Baku, “Gštādes muzikālās virsotnes”, Francijas Radio festivāls Monpeljē, Štutgartes Baha akadēmija u. c. starptautiski nozīmīgi forumi.

Plamenas Mangovas pirmais soloalbums, kurā skan Šostakoviča mūzika, ieguva gadabalvu Diapason d’Or (2007). Šī paša komponista mūziku Plamena ieskaņojusi arī ansamblī ar soprānu Tatjanu Meļņičenko, vijolnieci Natāliju Priščepenko un čellistu Sebastiānu Klingeru (Superfonic balva no žurnāla Pizzicato). Bēthovena mūzikas tvartu slavēja radiokanāls France Musique un žurnāls Diapason. Braiss Morisons no Gramophone ļoti augstu novērtēja ierakstu ar Štrausa “Burlesku” un Brāmsa Pirmo klavierkoncertu. Jaunākajā albumā Plamena Mangova muzicē duetā ar Aleksandru Kņazevu, un tvarts veltīts Frankam un Izaī.

2017./2018. gada sezonā Plamena Mangova debitēja ar Berlīnes Valsts kapelu, uzstājās Francijas Radionamā Parīzē un Rokdanteronas festivālā, koncertēja Elbas filharmonijā, Dubrovnikas festivālā un Jeruzalemē, kā arī sniedza meistarklases Kanzasas Pārka Universitātē (ASV).

Plamenas skolotāju un padomdevēju skaitā ir Dmitrijs Baškirovs, Abdels Rahmans El Bača, Leons Fleišers un Andrāšs Šifs.

bottom of page