top of page

LNSO dāvina Vecgada koncerta tiešraidi kanālā TV4

Informācija medijiem 2023. gada 21. decembrī 

Šogad kā dāvanu ikvienam Latvijas iedzīvotājam Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) piedāvā iespēju 29. decembrī plkst. 19.00 televīzijas kanālā TV4 (ar atkārtojumu 31. decembra vakarā) vērot publikas iemīļotā LNSO Vecgada koncerta tiešraidi. Koncertā “Franču mūzikas dzīres” tiks atskaņoti Hektora Berlioza, Ernsta Šosona, Morisa Ravela, Kloda Debisī un Kamila Sensānsa skaņdarbi, kā arī Igora Stravinska baletsvīta “Ugunsputns”. Kopā ar LNSO un franču diriģentu Žanu Klodu Kazadesī uz skatuves kāps arī talantīgā latviešu vijolniece Kristīne Balanas.

 

Jau tradicionāli Vecgada koncertos LNSO aicina savus klausītājus baudīt dzirkstošus un īpaši svētkiem atlasītus simfoniskos opusus. Šoreiz kopā ar orķestri pie diriģenta pults stāsies izcilais franču maestro Žans Klods Kazadesī. Diriģenta diskogrāfijā ir vairāk nekā 30 ieraksti ar Lilles Nacionālo orķestri – Kazadesī ir šī kolektīva izveidotājs un vadītājs vairāk nekā 40 gadus. Viņš ir sniedzis koncertus Singapūrā, Monreālā, Baltimorā, Seulā, Sanpaulu, Buenosairesā, Filadelfijā, Montekarlo, Tokijā un citur. Kā teicis pats maestro: “Simfoniskā orķestra diriģēšana nav profesija, tā ir domāšana, filozofija un pašizpēte.”

 

Kopā ar diriģentu un LNSO uz skatuves kāps arī latviešu vijolniece Kristīne Balanas, kuru laikraksts The Times raksturojis kā “žilbinoši virtuozu’’ mūziķi. Viņa ir viena no visstraujāk plaukstošajiem talantiem uz pasaules skatuvēm. Līdz šim solistes lomā Kristīne ir uzstājusies kopā ar Londonas filharmonisko orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Parīzes kamerorķestri (atskaņojuma vadītāja), RTÉ Nacionālo SO, Eiropas Savienības SO, LNSO, Polijas kamerfilharmonijas orķestri, Sinfonietta Rīga, Cardiff Sinfonietta, “Sendajas filharmoniķiem” un citiem, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā Ainārs Rubiķis, Rorijs Makdonalds un Gads Kadošs. LNSO Vecgada koncertā Kristīne Balanas kopā ar orķestri atskaņos Ernsta Šosona “Poēmu” un Kamila Sensānsa “Introdukciju un rondo kapričoso”.

 

Franču mūzikas piepildītajā vakarā skanēs arī Hektora Berlioza uvertīra “Romas karnevāls”, Morisa Ravela “Valsis”, Kloda Debisī prelūdija “Fauna diendusa” un Igora Stravinska krāšņā svīta no baleta “Ugunsputns”.

 

Klātienē Vecgada koncertu apmeklētājiem būs iespējams vērot 28. decembrī koncertzālē “Cēsis”, kā arī 29. un 30. decembrī Lielajā ģildē.

 

Aktuālajiem LNSO notikumiem aicinām sekot LNSO mājaslapā – https://www.lnso.lv/ – kā arī orķestra Facebook lapā – https://www.facebook.com/LNSO.lv 


31 views

Comments


bottom of page