top of page

LNSO goda diriģenta Vasilija Sinaiska paziņojums


"Uzmanīgi sekojot līdzi notikumiem Ukrainā, jūtos pārsteigts un ļoti sarūgtināts par mūsu vadošo mūziķu klusēšanu. Galu galā tieši mūziķiem būtu īpaši smalki jāizjūt sabiedrības noskaņojums un jāreaģē uz to.


Lūk, mans viedoklis. Līdz ar dusmām un sašutumu, ko manī izraisa šībrīža netaisnība, vienlaikus izjūtu dziļu līdzjūtību pret Ukrainas tautu. Mans vectēvs bija ukrainis, un kopš agras bērnības no savas mammas un citiem radiniekiem dzirdēju ukraiņu dziesmas, vārdus un izteicienus. Mani laimīgākie brīži saistās ar skolas brīvlaiku Kijevā un tās apkārtnē. Jau tad jutu, cik ļoti ukraiņi mīl savu dzimteni un dara visu, lai redzētu to uzplaukstam.Kad mani draugi – izcilie ukraiņu mūziķi diriģents Stepans Turčaks un komponists Miroslavs Skoriks – savulaik viesojās pie manis un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, kopīgi sniedzām koncertus, kas uz klausītājiem atstāja neizdzēšamu iespaidu.

Pašreizējie notikumi ir uztverami kā traģēdija un rupjš iebrukums suverēnā valstī, kas tūkstošiem cilvēku nes tikai un vienīgi postu. Konflikta aizsācējiem lieti noderētu noklausīties Ukrainas himnu. Cik gan precīzi šī tīrā, spēcīgā un gaišā melodija atspoguļo ukraiņu tautas būtību! Nekas nespēs nomākt tās skanējumu – ne svešzemju tanku dārdi, ne armijas komandieru brutāli izkliegtās pavēles. Tāpēc jāsaka: apstājieties, jūs neesat taisnības pusē!"


Vasilijs Sinaiskis,


Ostravas Janāčeka filharmoniskā orķestra galvenais diriģents,

LNSO goda diriģents48 views

Comments


bottom of page