top of page

LNSO izziņo nākamās sezonas pirmā pusgada koncertus

Informācija medijiem, 2023. gada 23. maijā

Šī gada rudenī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) uzsāks savu 98. koncertsezonu un jau tagad, maijā, izsludina biļešu pārdošanu uz jaunās sezonas pirmās puses koncertiem. Tajā publikas iemīļoto diriģentu – Tarmo Peltokoski, Kristīnas Poskas, Andra Pogas, Žana Kloda Kazadesī un citu – vadībā klausīsimies izcilus simfoniskās mūzikas opusus. Viņiem uz skatuves pievienosies solisti – virkne operdziedoņu, pianisti Georgijs Osokins un Vestards Šimkus, vijolnieki – leģendārais Gidons Krēmers, spilgtā Kristīne Balanas, kā arī citi ievērojami instrumentālisti. Kā ierasts, LNSO parūpējies arī par kamermūzikas cienītājiem, savukārt biļetes un abonementi uz bērnu un jauniešu koncertcikliem – pārdošanā jau kopš pavasara.


Orķestris 98. sezonu Lielajā ģildē atklās piektdien, 6. oktobrī, un sestdien, 7. oktobrī, LNSO mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Tarmo Peltokoski vadībā. Sezonas atklāšanas koncertprogrammā skanēs orķestra jaunās sezonas rezidējošā komponista Ērika Ešenvalda Koncerts klarnetei un simfoniskajam orķestrim “Arktikas nakts vīzijas”, kurā solo izpildīs klarnetiste un LNSO mūziķe Anna Gāgane. Savukārt koncerta otrajā daļā klausītāji varēs būt liecinieki Riharda Vāgnera operas “Valkīra” pirmā cēliena koncertatskaņojumam, kurā orķestrim un diriģentam uz skatuves pievienosies somu operdziedoņi: soprāns Hannakaisa Nirenena, tenors Jirki Antila un bass Eriks Rousi. Sezonas atklāšanas otrais koncerts 7. oktobrī ir iekļauts LNSO rudens abonementā 2023*.


LNSO nav aizmirsis arī par kamermūzikas cienītājiem, tādēļ ceturtdien, 26. oktobrī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē norisināsies koncerts “LNSO kamermūzika. Pasaules dziesmas”. Koncertprogrammā vienosies Latvijā iemīļotais franču soprāns Perīna Madefa un LNSO klaviertrio, kurā muzicē vijolnieks Indulis Cintiņš, čelliste Dace Zālīte-Zilberte un pianists Mārtiņš Zilberts. Programmā iekļauti Ludviga van Bēthovena, Georga Pelēča, Rodžera Kviltera un Leras Auerbahas opusi.


Piektdien, 27. oktobrī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē skanēs koncerts “LNSO, Emīlija Hovinga un Vestards Šimkus”. Orķestris somu uzlecošās diriģentes Emīlijas Hovingas vadībā pirmo reizi Latvijā atskaņos čehu 20. gadsimta komponistes Vitežslavas Kapralovas Suita Rustica simfoniskajam orķestrim; tāpat Latvijas pirmatskaņojumu piedzīvos čehu komponista Bohuslava Martinū Trešais klavierkoncerts, kur solista lomā stāsies pianists Vestards Šimkus. Koncertā skanēs arī Sergeja Prokofjeva svīta no baleta “Pelnrušķīte”.


Piektdien, 24. novembrī, plkst. 19.00 uz Lielās ģildes skatuves atgriezīsies orķestra galvenā viesdiriģente Kristīna Poska koncertā “LNSO, Kristīna Poska un Georgijs Osokins”. Kopā ar publikas iemīļoto pianistu Georgiju Osokinu tajā izskanēs Sergeja Rahmaņinova Trešais klavierkoncerts, taču koncerta otrajā daļā klausītājiem tiks piedāvāts dāņu komponista Karla Nilsena Ceturtās simfonijas lasījums.


Piektdien, 8. decembrī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē izskanēs īpašs veltījuma koncerts maestro Marisa Jansona 80. jubilejas gadam par godu. Koncertā “LNSO un Gidons Krēmers. Veltījums Marisam Jansonam” pie diriģenta pults stāsies Andris Poga, savukārt solista lomā iejutīsies leģendārais vijolnieks Gidons Krēmers. Koncertā dzirdēsim Sofijas Gubaiduļinas Koncertu vijolei un orķestrim Offertorium, kas savulaik komponēts Gidonam Krēmeram, kā arī Johannesa Brāmsa Otro simfoniju.


Piektdien, 15. decembrī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē klausītāji piedzīvos atkalsatikšanos ar orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Tarmo Peltokoski koncertā “LNSO, Peltokoski un somu mūzikas pērles”. Esa Pekas Salonena Vijolkoncerta atskaņojumā orķestrim uz skatuves pievienosies vijolniece Tami Pohjola no Somijas. Koncertā skanēs arī Žana Sibēliusa svīta “Lemminkeinens”.


Nemainīgi orķestra sezonas pirmo pusi noslēgs par tradīciju kļuvušie LNSO Vecgada koncerti, kuros šogad dominēs franču mūzikas dvesma. Koncertprogramma “LNSO Vecgada koncerts. Franču mūzikas dzīres” izskanēs trīs reizes: 28. decembrī, plkst. 19.00 koncertzālē “Cēsis”, kā arī 29. un 30. decembrī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē. Programmas atskaņojumu vadīs publikas iemīļotais franču diriģents Žans Klods Kazadesī; uz skatuves orķestrim pievienosies arī soliste – viena no pasaulē atzītākajām Latvijas vijolniecēm Kristīne Balanas. Koncerta programmā: Hektora Berlioza “Romas karnevāls”, Ernsta Šosona Poēma, Morisa Ravela Valsis, Kloda Debisī “Fauna diendusa”, Kamila Sensānsa Introdukcija un rondo kapričoso, kā arī Igora Stravinska “Ugunsputns” baletsvīta.


Informācija par LNSO koncertiem bērniem un jauniešiem tiks izziņota atsevišķi.


*LNSO rudens abonementā ietilpst četru simfoniskās mūzikas koncertu apmeklējums Lielajā ģildē:


Sestdien, 7. oktobrī, plkst. 19.00: “LNSO sezonas atklāšanas koncerts”;

Piektdien, 27, oktobrī, plkst. 19.00: “LNSO, Emīlija Hovinga un Vestards Šimkus”;

Piektdien, 24. novembrī, plkst. 19.00: “LNSO, Kristīna Poska un Georgijs Osokins”;

Piektdien, 15. decembrī, plkst. 19.00: “LNSO, Peltokoski un somu mūzikas pērles”.


Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetveikalā – https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/283

87 views

コメント


bottom of page