top of page

LNSO izziņo pārcelto bērnu un jauniešu koncertu datumus un iepazīstina ar nākamās sezonas plāniemLatvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris izziņo ciklu “LeNeSOns” un “Simfoniskais hits ar Goran Gora” ārkārtas stāvokļa dēļ pārcelto koncertu datumus. Tāpat orķestris iezīmē plānus jaunajai rudens sezonai.


Koncerts “LeNeSOns un Šūmaņa “Bērnu ainas”” pārcelts no 18. aprīļa uz 2020. gada 21. novembri, savukārt koncerts “Simfoniskais hits ar Goran Gora. Bēthovena “Pastorālā”” pārcelts no 22. aprīļa uz 2021. gada 18. februāri. Nopirktās biļetes un abonementi būs derīgi koncerta apmeklējumam pārceltajā datumā, un biļešu mainīšana nav nepieciešama. Uz pārceltajiem koncertiem būs arī iespēja biļetes iegādāties atsevišķi.


LNSO direktore Indra Lūkina pauž, ka orķestris patlaban ar optimistisku skatu raugās uz jauno ziemas sezonu un gatavojas plānotajiem koncertiem: “Protams, ka lēmumā par koncertu atsākšanu vadīsimies pēc valstī noteiktajām regulām par pulcēšanās ierobežojumiem, tomēr ļoti ceram, ka jaunajā sezonā atkal varēsim satikt savus klausītājus. Tādēļ aktīvi turpinām strādāt gan pie koncertu plānošanas, gan repertuāra skaņdarbu iestudēšanas.”


2020./2021. gada sezonā plānots turpināt populārā bērnu koncertcikla “LeNeSOns” koncertus. Koncertcikls bērniem ir LNSO tradīcija jau desmit sezonu garumām un tā mērķis ir rosināt jaunākajos klausītājos interesi par klasisko mūziku. Koncertizrāžu galvenais tēls LeNeSOns gadu gaitā kļuvis par bērnu iemīļotu draugu, kurš stāsta par orķestra krāsaino dzīvi, kā arī izglīto auditoriju par koncertā pieņemtām uzvedības normām. Koncertu starpbrīži tiek atvēlēti radošajām aktivitātēm un darbnīcām. Koncerti norisinās gan latviešu, gan krievu valodā.


2020. gada 26. septembrī ieplānots koncerts “LeNeSOns un Sprīdītis”, kura programmā tiks atskaņoti Jāzepa Vītola un Arvīda Žilinska skaņdarbi. 2021. gada 6. martā ieplānots koncerts “LeNeSOns un Pelnrušķīte” ar fragmentiem no Sergeja Prokofjeva baleta “Pelnrušķīte”. 2021. gada 24. aprīlī koncertā “LeNeSOns un “Pasaka par mūzikas instrumentiem”” tiks pirmatskaņots Andra Vecumnieka jaundarbs, kas tapis pēc Ineses Zanderes pasakas motīviem.


Savukārt jauniešiem un klasiskās mūzikas iesācējiem paredzētais koncertcikls “Simfoniskais hits ar Goran Gora” 2020./2021. gada sezonā turpinās iepazīstināt ar izcilāko komponistu daiļradi. 2020. gada 15.oktobrī tiks atskaņoti Volfganga Amadeja Mocarta un Sergeja Prokofjeva skaņdarbi, savukārt 17. decembrī skanēs Emīla Dārziņa un Žana Sibēliusa skaņdarbi. 2021. gada 8. aprīlī mūziķi atskaņos Edvarda Grīga simfoniskā cikla “Pērs Gints” Pirmo svītu un Arama Hačaturjana baletsvītu izlasi.


Jau kopš 2014. gada LNSO sadarbībā ar mūziķi un daudzu dziesmu autoru Goran Gora interesantā veidā ar klasisko mūziku iepazīstina klausītājus, kas nav pieredzējuši koncertu apmeklētāji. Koncertciklā klausītājiem tiek piedāvāts noklausīties kāda slavena komponista sacerētu simfonisku hitu un Goran Gora stāstījuma gaitā gūt priekšstatu par attiecīgā komponista iedvesmas avotiem, ietekmēm un laikmetu, kurā viņš strādājis. Novērtējot, cik svarīgi mūslaiku skatītājam ir ne tikai dzirdēt, bet arī redzēt, koncertus papildina Roberta Rubīna veidotas videoprojekcijas, paplašinot klausītāju priekšstatus par izciliem meistariem, kas palaikam var šķist vēstures putekļu klāti.


LNSO informē, ka pārcelto koncertu dēļ, iegādājoties 2020./2021. gada sezonas abonementu uz koncertciklu “LeNeSOns” vai “Simfoniskais hits ar Goran Gora”, ierasto četru koncertu vietā tajā tiks iekļauti trīs koncerti. Abonementus uz 2020./2021. gada sezonas bērnu un jauniešu koncertiem varēs iegādāties no 27. aprīļa. Cenas koncertcikla “Simfoniskais hits ar Goran Gora” abonementiem – 26€, savukārt “LeNeSOna” abonementiem – sākot no 12€.

130 views

Comments


bottom of page