top of page

LNSO nāk klajā ar jaunu podkāstu

22. aprīlī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris iepazīstinās ar jaunumu – “LNSO podkāsti”. Divreiz mēnesī LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga, kā arī LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis aicinās kompānijā viesi, kas nav saistīts ar mūzikas pasauli, lai aprunātos par mūziku, mākslu, filozofiju un pasauli kopumā. Pirmajā epizodē sarunai pievienosies filozofs un publicists, žurnāla “Rīgas Laiks” autors Mārtiņš Vanags, lai apspriestu – kā mūsdienu sarežģītajā situācijā neuztraukties par lietām, ko nevaram ietekmēt, un kā tajā var palīdzēt māksla.


“Vēlējamies radīt platformu, kurā būtu iespējams ar mūzikas interesentiem aprunāties arī ārpus koncertzāles sienām un varbūt pat apmainīties viedokļiem. Andrim Pogam un man pašam mūzika ir ikdiena. Tādēļ runāt par mūziku šķiet dabīgi un nepieciešami. Bet vēlējāmies katrā epizodē iekļaut arī kādu ar mūzikas nozari nesaistītu cilvēku, kas varētu dalīties ar skatpunktiem, kas mums kā profesionāļiem, iespējams, neienāktu prātā. Sarunās saistīsim mūziku ar filozofiju, kino, literatūru un vizuālo mākslu. Cerams, arī mūsu klausītāji ieteiks kādu aplūkojamu tematu, ideju,” saka LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis.

Šī brīža pašizolācijā cilvēki mēdz saskarties ar grūtsirdību, jo bieži vien nevar satikt savu ģimeni, draugus un baudīt ierasto ikdienas gaitu. Tajā skaitā – apmeklēt publiskus pasākumus un koncertus. Tomēr ir svarīgi saglabāt pozitīvu un harmonisku skatījumu uz dzīvi. Pirmajā “LNSO podkāstu” epizodē tiks apskatīts, kā cilvēkus ietekmē mūzikas klausīšanās, it īpaši – ja tā notiek attālināti. Kā apieties ar emocijām, kā neuztraukties par neietekmējamo, kā tikt pie garīgas un dvēseliskas apskaidrības un kāda loma tajā ir mākslai, tajā skaitā, mūzikai.


Pirmā “LNSO podkāstu” epizode klausītājiem būs pieejama jau trešdien, 22. aprīlī, pl. 11.00. To iespējams klausīties gan LNSO Spotify profilā (meklējot pēc atslēgvārdiem “Latvian National Symphony Orchestra”), gan vietnē PodBean (https://lnso1926.podbean.com/).


Informācijai par jaunākajām podkāsta epizodēm interesenti aicināti sekot līdz LNSO Facebook profilā – https://www.facebook.com/LNSO.lv/

119 views

Comments


bottom of page