top of page

Šī gada pirmajā LNSO koncertā uzstāsies vijolnieks Daniils Bulajevs un diriģents Aivis Greters

Informācija medijiem: 2024. gada 9. janvārī

 


Jau šopiektdien, 12. janvārī, plkst. 19.00 Lielās ģildes velves pieskandinās Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncerts “LNSO, Ešenvalds, Čaikovskis un Dvoržāks”. Kopā ar orķestri klausītājus priecēs vijoles virtuozs Daniils Bulajevs un viens no spilgtākajiem jaunajiem Latvijas diriģentiem – Aivis Greters.

 

Koncerta apmeklētājiem pirmajā daļa būs iespēja dzirdēt LNSO šīs sezonas rezidējošā komponista Ērika Ešenvalda 2002. gadā tapušo simfonisko fantāziju “Mākoņi”, kas tapusi kā veltījums komponista brāļa piemiņai. Tā ir piepildīta ar gaišumu un visu labo, ko komponists saskata debesīs.

 

Tāpat 12. janvārī izskanēs viens no populārākajiem vijolkoncertiem pasaulē – Pētera Čaikovska vienīgais Vijolkoncerts. Tā lasījumu sniegs Latvijā un pasaulē ievērību guvušais un talantīgais vijolnieks Daniils Bulajevs. Viņš saņēmis godalgotas vietas daudzos starptautiskos konkursos, kā arī guvis ievērojamu starptautisku koncertpieredzi. Piecu gadu vecumā Daniils pirmo reizi uzstājās ar kamerorķestri, pēc diviem gadiem – ar simfonisko orķestri, savukārt astoņu gadu vecumā mūziķis sniedza savu pirmo solokoncertu. Uzvarot Vindzoras starptautiskajā stīginstrumentu konkursā, vijolnieks kopā ar Philharmonia Orchestra uzstājies Vindzoras pilī – šo koncertu apmeklējusi arī karaliskā ģimene.

 

Koncertprogrammu papildinās Antonīna Dvoržāka Sestā simfonija Remažorā op. 60, kura komponēta ap 1880. gadu un caur pilnasinīgu, spožu un spēcīgu simfonismu parāda komponista radošās darbības augstākās virsotnes – Dvoržāks bija izcils melodiķis, kurš augstu vērtējis čehu tautas mūzikas enerģisko, piesātināto skanējumu, ko nereti izmantojis arī savos darbos. Blakus Astotajai un īpaši populārajai Devītajai simfonijai, arī Sestā ir viens no lieliskākajiem Dvoržāka veikumiem simfoniskajā mūzikā.

 

Pie diriģenta pults redzēsim Aivi Greteru, kas starptautiskajos medijos plaši tiek slavēts kā viens no aizraujošākajiem Baltijas atklājumiem. Greters pagājušajā sezonā tika iecelts par diriģenta asistentu vienlaikus divās kultūras organizācijās – Gēteborgas operā un Parīzes orķestrī. 2023./2024. gada sezonā Gēteborgas operā viņš diriģē plašu repertuāru, tostarp “Nabuko”, “Klīstošo holandieti” un “Tosku”. Šajā sezonā diriģentam gaidāmas arī vairākas debijas ar Norvēģijas Radio simfonisko orķestri un Berlīnes Vācu simfonisko orķestri. Savu muzikālo karjeru Greters sāka 2018. gadā, kā jauniešu kora “Kamēr…” mākslinieciskais vadītājs un diriģents. Viņa vadībā koris ieguva Tolosas koru konkursa Grand Prix 2018. gadā, Eiropas koru konkursa Grand Prix 2019. gadā un kļuva par pirmo kori pasaulē, kas uzvaru šajā konkursā ieguvis trīs reizes. 2021. gada sākumā Greters saņēma Latvijas Lielās mūzikas balvu kategorijā “Gada jaunais mākslinieks 2020”.

 

Biļetes uz koncertu “LNSO, Ešenvalds, Čaikovskis un Dvoržāks” iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/132332 

 

 

39 views

Comments


bottom of page