top of page

“Simfoniskais hits ar Goran Gora” sāk desmito sezonu


Ceturtdien, 19. oktobrī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) atklās koncertcikla jauniešiem un akadēmiskās mūzikas entuziastiem “Simfoniskais hits ar Goran Gora” desmito sezonu. Šoreiz multimediālajā koncertā klausītāji tiks iepazīstināti ar austriešu komponista, Vīnes klasiķa un simfonijas žanra pamatlicēja Jozefa Haidna dzīvi un daiļradi. Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pults stāsies diriģents Jānis Stafeckis, lai atskaņotu Haidna 101. simfoniju, savukārt solo partiju Koncertā trompetei un orķestrim Mibemolmažorā dzirdēsim LNSO pirmās trompetes – Jensa Emīla Holma – izpildījumā. Ar interesantiem stāstiem par komponistu un viņa mūziku dalīsies Jānis Holšteins jeb Goran Gora.


Jau desmito gadu ikkatra koncertcikla “Simfoniskais hits ar Goran Gora” programma tiek pārvērsta aizraujošā piedzīvojumā, kurā pasaulslavenu skaņražu mūziku un dzīvesstāstus papildina īpaši veidoti multimediāli elementi. Koncertcikla galvenais uzdevums jau no tā pirmsākumiem ir iepazīstināt akadēmiskās mūzikas entuziastus un jauniešus ar simfoniskās mūzikas hitiem un to autoriem. Arī šajā sezonā “Simfoniskā hita” radošā komanda ir nemainīga – režisors Roberts Rubīns, dramaturgs Jānis Joņevs, mākslinieks Krišs Salmanis, animators Pauls Poikāns (kurš komandai pievienojies pērn), satura konsultants, muzikologs Orests Silabriedis un stāstnieks Jānis Holšteins jeb Goran Gora.


19. oktobra koncertā LNSO un Goran Gora skatītājus iepazīstinās ar Jozefa Haidna daiļradi, atskaņojot komponista 101. simfoniju Remažorā “Pulkstenis” un Koncertu trompetei un orķestrim Mibemolmažorā.


Jozefs Haidns ir 18. gadsimta austriešu komponists, kurš nereti tiek dēvēts par simfonijas “tēvu” – viņa komponēto simfoniju skaits mērāms trīsciparu skaitlī. Tomēr ne par skaitļiem ir runa, bet gan par stingrajiem pamatiem, no kā izaug grandiozākā simfoniskā orķestra izpausme vairāku gadsimtu garumā, kuru vēlāk kopj un attīsta arī citi skaņraži. Viņa radošā darbība iedvesmoja arī jaunākos kolēģus-klasicisma pārstāvjus – Volfgangu Amadeju Mocartu un Ludvigu van Bēthovenu, kā arī virkni romantisma laika komponistu.


Haidna mūziku LNSO atskaņos diriģenta Jāņa Stafecka vadībā. Viņš ciešu sadarbību ar LNSO uzsāka 2022./2023. gada sezonā. Stafeckis sadarbojies ar "Sinfonietta Rīga", Latvijas Radio kori, Liepājas simfonisko orķestri, savukārt 2012. gadā dibinājis un līdz šim vada arī Rēzeknes kamerorķestri. Viņš uzstājies ar tādiem spilgtiem mūziķiem kā Inese Galante, ērģelniece Iveta Apkalna, maestro Raimonds Pauls un daudziem citiem.


Solo partiju Koncertā trompetei un orķestrim Mibemolmažorā atskaņos dāņu trompetists Jenss Emīls Holms, kurš jau ilgus gadus dzīvo Latvijā un šobrīd pilda koncertmeistara pienākumus LNSO, kā arī spēlē kamerorķestrī “Sinfonietta Rīga”. Viņš muzicējis Olborgas simfoniskajā orķestrī un bijis trompešu grupas asistents Malmes simfoniskajā orķestrī.


Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/128642


2023./2024. gada koncertsezonā kopā sagaidāmas četras aizraujošas un izglītojošas koncertprogrammas, kas vēstīs par mūzikas vēstures spilgtākajām personībām un notikumiem. Papildus 19. oktobra programmai, šajā sezonā koncertciklā skanēs:

9. novembrī “Simfoniskais hits ar Goran Gora. Operģēnijs Rihards Vāgners”

2024. gada 25. janvārī “Simfoniskais hits ar Goran Gora. Latviešu meistarsimfoniķis Ivanovs”, 2024. gada 14. martā “Simfoniskais hits ar Goran Gora. Klods Debisī un franču impresionisms”.


Abonementu uz koncertiem līdz 19. oktobrim iespējams iegādāties šeit: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/128641

85 views

Comments


bottom of page