top of page
RISTO JOSTS
risto_josts-738x1024.jpg

Igauņu diriģents Risto Josts guvis starptautisku ievērību kā operu un simfonisko koncertu diriģents visplašākajā repertuārā no baroka laika mūzikas līdz mūsdienu skaņdarbiem. Patlaban Risto Josts ir Igaunijas Nacionālās operas diriģents un Nīderlandes kamerkora galvenais diriģents. Kopš 2013. gada rudens Risto vada Tallinas kamerorķestri.

Kopš 2000. gada regulāri piedalās festivālā “Igaunijas mūzikas dienas” un NYYD Festival, kur vadījis Toivo Tuleva, Helēnas Tulves, Ilo Krigula un daudzu citu komponistu kamerdarbu un oratoriālu kompozīciju pasaules pirmatskaņojumus. Risto Josts diriģējis daudzus igauņu un citzemju orķestrus, kuru skaitā Igaunijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Liepājas Simfoniskais orķestris, Helsingborgas simfoniskais orķestris, Ostrobotnijas kamerorķestris, Nīderlandes kamerorķestris, Beļģijas baroka orķestris, Orchestra B-Rock u. c. Viņš uzstājies arī tādiem starptautiski plaši pazīstamiem kolektīviem kā Igaunijas filharmonijas kamerkoris, RIAS kamerkoris, Zviedrijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, ARS NOVA Copenhagen u. c.

Ar Igaunijas Nacionālo operu Risto Josts sadarbojas kopš 2009. gada, un viņa repertuārā ir Pučīni “Bohēma”, Bizē “Karmena”, Verdi La traviata, Bellīni “Kapuleti un Monteki”, Erki Svena Tīra “Vallenbergs”, kā arī baleti “Riekstkodis”, “Gulbju ezers”, “Manona” (Kenets Makmilans), Modigliani – the Cursed Artist (Tomass Edurs un Tauno Aintss).

2011. gadā Risto Josts ieguva Igaunijas gada jaunā kultūras cilvēka titulu. 2012. gadā viņš kļuva par Jormas Panulas starptautiskā diriģentu konkursa II vietas ieguvēju.

Risto Josts studējis dziedāšanu, kordiriģēšanu un simfoniskā orķestra diriģēšanu Igaunijas Mūzikas akadēmijā un Vīnes Mūzikas un atskaņotājmākslas universitātē. 2008. gada pavasarī Risto absolvēja Stokholmas Karalisko Mūzikas koledžu, kur mācījās pie Jormas Panulas.

bottom of page