top of page
ROLANDS GREITERS
ROLANDS GREITERS.jpg

Vijolnieks Rolands Greiters ir Ziemeļvācijas Radio Elbas filharmonijas SO koncertmeistars, Eiropā, Amerikā un Āzijā pieprasīts solomākslinieks.

Greiters saņēmis augstākos apbalvojumus vairākos konkursos, tostarp Henrika Veņavska konkursā Džuljārda skolā un Ņujorkas Artists International Competition; viņš arī saņēmis Zalcburgas Mozarteum Mocarta balvu.

Mākslinieks uzstājies kā solists un orķestra mūziķis ar pasaulslaveniem diriģentiem – Herbertu Blomstedu, Mjunvunu Čunu, Alanu Gilbertu, Mareku Janovski, Mihaelu Gīlenu u. c. Uzstājoties ar šiem meistariem, Greiters koncertējis Ņujorkas Kārnegija zālē, Tokijas Bunka Kaykan, Buenosairesas Kolumba teātrī, Berlīnes filharmonijā, Hamburgas Laeiszhalle u. c.

Greiters ir gaidīts viesis atzītos festivālos, toskait Marlboro Mūzikas festivālā un Šlēzvigas-Holšteinas mūzikas festivālā, kur strādājis ar meistariem Rūdolfu Serkinu, Šāndoru Vēgu, Leonardu Bernsteinu un Lorinu Māzelu. Rolands Greiters ir arī aktīvs kamermūziķis. Spēlējis kopā ar Kristofu Ešenbahu, Martinu Grūbingeru u. c.

Karjeras laikā uzstājies radioraidījumos, televīzijas pārraidēs un muzicējis ierakstos. Viņa repertuārs ir daudzveidīgs – no baroka līdz laikmetīgajai mūzikai. Greiters spēlēja pasaules pirmatskaņojumu Ulriha Leijendekera Vijolkoncertam, kas veltīts pašam Greiteram. Viņš bijis solists arī Leonarda Bernsteina, Helmuta Ēdera, Pētera Ruzickas un Pētera Vaska vijolkoncertos.

Strādājot ar Sinfonietta Cracovia, Šlēzvigas-Holšteinas festivāla orķestri un Ālborgas SO, Greiters veiksmīgi apvieno solista un atskaņojuma vadītāja funkcijas. Līdztekus intensīvai koncertdarbībai vijolnieks pasniedz meistarklases visā pasaulē.

Austrijas pilsētā Lincā dzimušais Geiters mācījies pie Šāndora Vēga Zalcburgas Mozarteum, vēlāk Džuljārda skolā pie Ivana Galamiana un Indianas Universitātē pie Jozefa Gingolda.

Greiters spēlē Dominika Montanjanas 1736. gadā būvētu vijoli, kas pirms tam 35 gadus bija slavenā meistara Renē Morela īpašums.

bottom of page