top of page
ROŽĒ MIRARO
ROŽĒ MIRARO.jpeg

Rožē Miraro ir aktīvi koncertējošs pianists un profesors Parīzes Nacionālās Augstākās mūzikas un dejas konservatorijas klavieru nodaļā.

19 gadu vecumā, nonākot Ivonnas Lorio klavierklasē Parīzes Nacionālajā Augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā, Miraro iepazīstas ar Olivjē Mesiānu un viņa daiļradi, un drīz vien kļūst par vienu no spilgtākajiem šī komponista mūzikas interpretiem. 2001. gadā viņš ir veicis visu Mesiāna klavierskaņdarbu ierakstu, kas guvis atzinīgu mūzikas kritiķu vērtējumu visā pasaulē.

Studējot pie Elianas Rišepēnas, Miraro savas spīdošās tehnikās prasmes ir apliecinājis starptautiskajā Čaikovska pianistu konkursā Maskavā, kā arī Lista pianistu konkursā Parmā. Viņa klavierspēlē vienlīdz liela nozīme tehniskai veiklībai un maigai, poētiskai interpretācijai. Šīs īpašības vienlīdz dabiski atklājas gan Musorgska, Ravela, Rahmaņinova, Debisī darbu interpretācijās, gan arī Bēthovena, Šopēna, Lista un Šūmaņa skaņdarbu izpildījumā. Miraro tiecas atklāt visu emocionālo krāsu gammu un piesātinājumu, pārspīlēto romantismu un citas noskaņas, un to visu spēj vēstīt katrs viņa izpildītais skaņdarbs.

Eklektisks un atvērts muzikāliem piedzīvojumiem bez robežām, Miraro ir koncertējis dažādās pasaules nozīmes koncertzālēs, kā arī sadarbojies ar vadošajiem diriģentiem un instrumentālajiem ansambļiem.

Rožē Miraro dzimis Lionā, sākotnēji apguvis saksofona spēli, līdztekus tam pašmācības ceļā apgūstot klavierspēles pamatus, ko vēlāk turpina attīstīt, studējot Parīzes Nacionālajā Augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā.

bottom of page