top of page
SERGEJS OSOKINS
SERGEJS OSOKINS.jpg

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris, mākslas zinātņu doktors, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Sergejs Osokins ir viens no šī brīža Latvijas pianisma galvenajiem stūrakmeņiem.

Sergeja Osokina dziļās, krāsainās un izsmalcinātās interpretācijas allaž sagādā īpašu baudu klasiskās mūzikas gardēžiem. Pianista repertuārā ir visdažādāko stilu un laikmetu skaņdarbi, bet īpaši tuva viņam ir Johana Sebastiana Baha, Ludviga van Bēthovena, Roberta Šūmaņa, Aleksandra Skrjabina un Alfrēda Šnitkes mūzika. Par Johanesa Brāmsa Otrā klavierkoncerta atskaņojumu pianists ieguvis Latvijas Lielo mūzikas balvu. Saņēmis arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Gada balvu “Gada mācībspēks”.

Sergejs Osokins aktīvi koncertē un pasniedz meistarklases Latvijā, Vācijā, Norvēģijā, Polijā, Zviedrijā, Baltkrievijā, kā arī Dānijā, kur pianistam jau vairāku gadu garumā ir nozīmīga sadarbība ar Dānijas Karalisko Mūzikas akadēmiju.

Pēdējās sezonās kopā ar dēliem Andreju un Georgiju Osokiniem pianists uzstājies klaviermūzikas koncertos “Trīs Osokini” Latvijas Nacionālajā operā, Dzintaru koncertzālē un citur, kā arī 2015. gada decembrī Liepājā ieskandināja koncertzāles “Lielais dzintars” jaunos koncertflīģeļus.

Sergejs Osokins ir ne tikai izcils pianists, bet arī ļoti talantīgs pedagogs, kurš izskolojis Latvijā un pasaulē veiksmīgākos un pazīstamākos jaunos latviešu pianistus: Elīnu Bērtiņu, Andreju Osokinu, Vestardu Šimkus, Georgiju Osokinu, Aurēliju Šimkus, Katrīnu Gupalo, Artu Arnicāni, Rihardu Plešanovu un citus.

bottom of page