top of page

Tadeušs Voicehovskis

Poļu diriģents un čellists Tadeušs Voicehovskis ir ievērojams simfonisko koncertu un operu diriģents.

No 2005. līdz 2008. gadam bijis Lodzas filharmonijas mākslinieciskais vadītājs. No 2009. līdz 2015. gadam – Polijas jauno talantu orķestra Sinfonia Iuventus mākslinieciskais vadītājs un ģenerāldirektors. Latvijas Nacionālās operas un Minhenes Theater am Gearner Platz pastāvīgais viesdiriģents. Guvis godalgotas vietas starptautiskos konkursos. 2007. gadā apbalvots ar Polijas Kultūras ministrijas un Nacionālā mantojuma fonda sudraba medaļu “Par ieguldījumu kultūrā” Gloria artis.

Maestro koncertējis vairumā Eiropas valstu, ASV, Japānā, Kolumbijā, Meksikā un Turcijā; veicis neskaitāmus ierakstus Polijas un Dānijas radio. Viesojies tādos ievērojamos namos kā Ņujorkas Metropoles opera, Venēcijas La Fenice, Dženovas Teatro Carlo Felice, Stokholmas Karaliskā opera, Oslo Karaliskā opera un Dānijas Karaliskā opera Kopenhāgenā. Sadarbojies ar lielākajiem Polijas orķestriem, Dānijas Karalisko operu un Bavārijas Valsts operu Minhenē.

No 1976. līdz 1983. gadam bijis Varšavas Lielā teātra diriģents, no 1994. līdz 1996. gadam operas direktors. Kā galvenais diriģents darbojies Dānijas Karaliskās akadēmijas orķestrī no 1982. līdz 1996. gadam. 1994. gadā iecelts par Polijas Radio orķestra un kora māksliniecisko vadītāju. No 1998. līdz 2004. gadam vadījis Laņcutas mūzikas festivālu un Žešovas filharmoniju.

Tadeušs Voicehovskis dzimis Varšavā, absolvējis Varšavas Mūzikas akadēmiju čella un diriģēšanas specialitātē. Prasmes čella spēlē papildinājis Parīzes Nacionālajā konservatorijā pie profesora Bernāra Mišlēna.

Tadeuss-Vicehovskis_dirigents-1024x1016.
bottom of page