top of page

Mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Tarmo Peltokoski

Tarmo Peltokoski.jpg

No 2022./2023. gada koncertsezonas Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir 23 gadus vecais somu diriģents Tarmo Peltokoski (Peltokoski).

 

Somu diriģents TARMO PELTOKOSKI 2022. gada janvārī tika iecelts par Brēmenes Vācu kamerfilharmonijas galveno viesdiriģentu, kļūstot par pirmo šāda titula īpašnieku orķestra 42 gadu pastāvēšanas vēsturē. Tā paša gada maijā tika nolemts, ka no 2022./2023. gada koncertsezonas Peltokoski būs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Drīz pēc tam arī Roterdamas filharmonijas orķestris Peltokoski pasludināja par orķestra galveno viesdiriģentu. 2022. gada augustā, tolaik 22 gadus vecais Tarmo Peltokoski diriģēja savu pirmo “Nībelunga gredzena” ciklu Somijas festivālā Eurajoki Bel Canto. 2022. gada decembrī Peltokoski iecelts par Tulūzas Nacionālā Kapitolijas orķestra māksliniecisko vadītāju.

 

Iepriekšējā sezonā diriģents izpelnījās atzinību, debitējot ar Frankfurtes Radio simfonisko orķestri, Francijas Radio filharmonisko orķestri, kā arī  Roterdamas filharmoniķiem. 2022. gada vasarā uzstājies Reingavas mūzikas festivālā, Šlēzvigas-Holšteinas mūzikas festivālā, Bēthovena festivāla Bonnā un Brēmenes mūzikas festivālā.

2022./2023. gada sezonā Tarmo Peltokoski diriģējis Honkongas filharmonisko orķestri, Toronto simfonisko orķestri, Berlīnes Radio simfonisko orķestri, Hallē orķestri, Berlīnes Konzerthaus orķestri, Diseldorfas simfonisko orķestri, Gēteborgas simfonisko orķestri, Sandjego simfonisko orķestri, Tulūzas Nacionālo Kapitolija orķestri un Losandželosas filharmoniķus Hollywood Bowl amfiteātrī. Atkārtoti uzstājies Eurajoki Bel Canto festivālā, diriģējot "Tristanu un Izoldi".

 

2023. gada vasarā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri izpildīs "Zigfrīdu".

Savukārt 2023./2024. gada sezonā Tarmo Peltokoski diriģēs "Donu Žuanu" Somijas Nacionālajā operā. Rudenī viņš atgriezīsies pie Roterdamas filharmoniķiem un debitēs ar Nacionālo simfonisko orķestri Vašingtonā, abos priekšnesumos uzstājoties kopā ar solisti Judzju Vanu. 2024. gada sākumā viņš kopā ar Brēmenes Vācu kamerfilharmoniķiem atskaņos gan Mālera Ceturto simfoniju, gan visu Prokofjeva klavierkoncertu ciklu ar Janu Lišecki. 2024. gada jūlijā Peltokoskis diriģēs Bruknera Devīto simfoniju Tulūzā un Vāgnera "Dievu mijkrēsli" Rīgā.

Viņš debitēs ar Santa Cecilia akadēmijas simfonisko orķestri, Bādenbādenes Vasarsvētku festivālā, kā arī ar Oslo filharmonijas orķestri.

Jau īstenoti un turpmāk plānoti sadarbības projekti ar tādiem solistiem kā Judzja Vana, Asmika Grigorjana, Matiass Gērne, Jans Lišeckis, Jūlija Fišere, Golda Šulca, Martins Frosts, Žanīne Jansena, Leonīds Kavaks, Čena Raisa un Sola Gabeta.

Tarmo Peltokoski uzsāka mācības 14 gadu vecumā ar emeritēto profesoru Jormu Panulu, studijas turpinājis pie Sakari Oramo Sibēliusa akadēmijā. Diriģentu ir skolojuši arī Hannu Lintu un Juka-Peka Saraste.

Līdztekus būdams atzīts pianists, Tarmo Peltokoski pilnveidojis klavierspēles prasmes Sibēliusa akadēmijā pie Anti Hoti. Nozīmīga pedagoģiskā ietekme bijusi arī Mati Raekallio, Anti Sīralam, Henri Sīgfridsonam un Konstantīnam Bogino.

Pateicoties virtuozajai klavierspēlei, Tarmo Peltokoski ir saņēmis apbalvojumus vairākos konkursos. Kā solists uzstājies ar visiem zināmākajiem Somijas orķestriem, tostarp Somijas Radio simfonisko orķestri, Helsinku un Tamperes filharmoniskajiem orķestriem un Olū simfonisko orķestri. Sniedzis solokoncertus un uzstājies ar kamermūziku Turku un Mikeli festivālos.

2018. gadā Pro Musica fonds piešķīra Tarmo Peltokoski Gada jaunā mūziķa balvu.

Paralēli diriģēšanas un klavierspēles studijām apguvis arī kompozīciju un aranžiju, īpaši iemīļojis muzikālo komēdiju un improvizāciju.

bottom of page