top of page

Trīna Rūbela

Trīna RŪBELA kopš 2015. gada ir Igaunijas Valsts SO koncertmeistare. Kā vieskoncertmeistare muzicējusi Brēmenes Vācu kamerfilharmonijā un Francijas Radio filharmoniskajā orķestrī.

Viņa spēlējusi solo ar Igaunijas un citvalstu orķestriem, kuru skaitā ir Tallinas KO, Sinfonietta Rīga, Bolcāno Haidna orķestris, Rostokas Ziemeļvācijas FO, Forpormmernes filharmoniskais orķestris, Polijas kamerfilharmonisko orķestri u. c. kopā ar diriģentiem Nēmi Jervi, Pāvo Jervi, Arvo Volmeru, Justusu Francu u. c. Ar Igaunijas Valsts SO viņa debitēja 2015./2016. gada sezonā, spēlējot solo Sibēliusa Vijolkoncertā Nēmes Jervi vadībā.

 

Trīna ieguvusi balvas starptautiskos konkursos un saņēmusi stipendijas no vairākiem starptautiskiem fondiem.

Trīna Rūbela interesējas par laikmetīgo mūziku un ir Neophon Ensemble līdzdibinātāja. Šajā ansamblī veidojusies sadarbība ar Volfgangu Rīmu, Pēteru Ruciku un Jērgu Vidmani. Trīna veikusi ierakstus Ziemeļvācijas Radio un ieskaņojusi arī Timo Steinera mūziku ar Tallinas KO.

 

Trīna Rūbela ir Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas docētāja, viņa asistē Petru Munteanu dažādās meistarklasēs un māca jaunos mūziķus "Jervi vasaras akadēmijā" Pērnavā.

 

2020. gadā nāca klajā Trīnas debijas albums ar Elgara Vijolkoncertu, kas ieskaņots kopā ar Igaunijas Valsts SO un Nēmi Jervi.

Trīna spēlē Fransuā Pikē 1820. gadā būvētu vijoli, ko laipni aizdevis Thomas J. C. and Angelika Matzen Foundation.

TRĪNA RŪBELA_edited.jpg
bottom of page