Trīna Rūbela

Trīna Rūbela kopš 2015. gada ir Igaunijas Valsts SO koncertmeistare.

Viņa spēlējusi solo ar Igaunijas un citvalstu orķestriem, kuru skaitā ir Tallinas KO, Rostokas Ziemeļvācijas FO, Polijas kamerfilharmonisko orķestri u. c.; uzstājusies prominentos Vācijas festivālos. Ar Igaunijas Valsts SO viņa debitēja 2015./2016. gada sezonā, spēlējot solo Sibēliusa Vijolkoncertā Nēmes Jervi vadībā.

Trīna Rūbela interesējas par laikmetīgo mūziku un ir Neophon Ensemble līdzdibinātāja. Šajā ansamblī veidojusies sadarbība ar Volfgangu Rīmu, Pēteru Ruciku un Jērgu Vidmani. Trīna veikusi ierakstus Ziemeļvācijas Radio un ieskaņojusi arī Timo Steinera mūziku ar Tallinas KO.

Trīna Rūbela ir Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas docētāja, viņa asistē Petru Munteanu dažādās meistarklasēs un māca jaunos mūziķus “Jervi vasaras akadēmijā” Pērnavā.

Trīna spēlē Fransuā Pikē 1820. gadā būvētu vijoli, ko laipni aizdevis Thomas J. C. and Angelika Matzen Foundation. Trīna Rūbela absolvējusi Tallinas Mūzikas augstskolu Tīu Peēskes klasē un Rostokas Mūzikas un teātra universitāti, kur mācījās pie Petru Munteanu. Patlaban Trīna beidz studijas Augsburgas Universitātes maģistrantūrā. Viņa ieguvusi balvas starptautiskos konkursos un saņēmusi stipendijas no vairākiem starptautiskiem fondiem.

TRĪNA RŪBELA_edited.jpg