top of page
VEIN TRIO
VEIN TRIO_edited.jpg

Šveicē dibinātais trio VEIN ir ekspresīvs džeza mūzikas ansamblis, kas aktīvi uzstājas visā Eiropā.

Pianists Mihaels Arbencs darbojas dažādās muzikālās apvienībās un projektos. Viņš sadarbojies gan ar meistarīgajiem džeza mūziķiem Kentu Kārteru, Volfgangu Pušnigu, Marku Džonsonu u. c., gan arī ar klasiskās mūzikas meistariem Pjēru Bulēzu, Paulu Zaheru, Jirgu Vitenbahu u. c.

Tomass Lēnss apguvis kontrabasa spēli Bāzeles Mūzikas akadēmijā, uzstājies ar prominentiem simfoniskajiem orķestriem, dažādām džeza grupām un arī kā solists.

Viens no Eiropā atzītākajiem perkusionistiem Florians Arbencs studējis klasisko mūziku un džezu, kā arī mācījies Kubas Nacionālajā Mākslu skolā un savā spēlē mēdz iekļaut Kubas un Āzijas mūzikas intonācijas. 2000. gadā Florians Arbencs saņēma Eiropas Kultūras balvu par ieguldījumu džeza un klasiskās mūzikas attīstībā.

Trio VEIN sadarbojies ar pasaulslaveniem solistiem, kuru skaitā ir, piemēram, trombonists Glens Feriss, saksofonisti Gregs Osbijs, Deivs Lībmans, Endijs Šepards u. c.

Kopš dibināšanas 2006. gadā trio VEIN kopumā izdevis 12 albumu. Viņu jaunākais veikums ir mūzikas kritiķu un klausītāju augsti vērtētais tvarts VEIN Plays Ravel (2017), kurā lieliski atklājas šī trio īpašā muzikālā krāsa – džezam piemītošās aizrautības, enerģijas un meistarīgas improvizācijas savienojums ar Eiropas klasiskās mūzikas šedevriem.

Visi trīs ansambļa dalībnieki ir vienlīdz aktīvi ne tikai kā izpildītāji, bet arī kā komponisti, kas savā daiļradē apvieno labākās džeza un klasiskās mūzikas tradīcijas.

bottom of page