top of page
VIDA MIKNEVIČŪTE
VIDA MIKNEVIČŪTE.jpg

Vida Miknevičūte kopš 2011. gada ir Maincas Valsts teātra pamatsastāva dziedātāja, taču viņa ir pieprasīta arī citviet Eiropā kā viesmāksliniece dažādos uzvedumos.

Savas karjeras laikā dziedātāja saņēmusi dažādas balvas vokālajos konkursos Lietuvā, Krievijā un Itālijā, kā arī I pakāpes un skatītāju balvu Roberta Štolca vārdā nosauktajā konkursā Viennese Operetta Hamburgā.

Maincas Valsts teātrī Miknevičūte dzied Tatjanu operā “Jevgeņijs Oņegins”, Margaritu operā “Mefistofelis”, titullomu La Traviata, Evu operā “Nirnbergas meistardziedoņi”, Mimī operā La Boheme u. c. 2017./2018. gada sezonā dziedātāja debitēs Elizabetes lomā operā “Dons Karloss”, kā arī Rūda Langorda operas “Antikrists” iestudējumā.

Miknevičūte sadarbojusies ar tādiem diriģentiem kā Simona Janga, Daniels Bārenboims, Ādams Fišers, Valērijs Gergijevs u. c. Dziedātāja aktīvi uzstājas kā viesmāksliniece – 2012. gadā Hamburgas Valsts operā viņa dziedāja Freijas lomu operā “Reinas zelts” Simonas Jangas vadībā, 2016. gadā Leipcigas operā 

uzstājās Irēnas lomā “Rienci” iestudējumā un šajā pašā gadā Daniela Bārenboima vadībā Berlīnes Valsts operā dziedāja Helmviges lomu operā “Valkīra”. 2017. gadā dziedātāja debitēja Kaseles Valsts teātrī, kā arī Latvijas Nacionālajā operā Elizabetes lomā operā “Tannheizers” un Margarētas lomā operā “Fausts”.

Vida Miknevičūte absolvējusi Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmiju Kauņā. 2003. gadā saņēmusi Erasmus stipendiju studijām Fēliksa Mendelszona-Bartoldi Leipcigas Mūzikas akadēmijā.

bottom of page