top of page

Vineta Sareika

Artemis Quartet pirmā vijole Vineta Sareika ir viens no Latvijas klasiskās mūzikas aprites spožākajiem lepnumiem. Pēc studijām Jūrmalā, Parīzē un Briselē Vineta kļuva par Beļģijas karalienes Elizabetes starptautiskā vijolnieku konkursa 2009 laureāti, un ar šiem panākumiem vienā no pasaules grūtākajiem konkursiem tā pa īstam sākās Vinetas starptautiskā karjera.

Vijolnieces skatuves gaitas vairākus gadus izpaudās, uzstājoties solo ar lieliskiem orķestriem un diriģentiem, spēlējot kamermūziku un pildot pirmās vijoles pienākumus simfoniskajos orķestros. 2011. gadā Vineta Sareikakļuva par Flandrijas Karaliskā filharmoniskā orķestra galveno koncertmeistari. Vairākus gadus spēlēja pašas līdzradītajā kameransamblī Trio Dali, kas guva panākumus konkursos un ko aizgūtnēm slavēja kritiķi.

2012. gadā Vinetai nāca piedāvājums spēlēt pirmo vijoli vienā no pasaules spožākajiem stīgu kvartetiem, un mūziķes dzīvē sākās jauns posms, muzicējot visaugstākās līgas ansamblī.

Vineta Sareika spēlē Džozefa Gvadaņīni darinātu vijoli (1793), ko viņai uz laiku uzticējis privāts sponsors.

Vineta_Sareika-vijole_edited.jpg

Vineta vijolspēlei pievērsās 5 gadu vecumā, un par lielisku skolu izglītības sākumposmā jeb pamatu pamatā mūziķe ir pateicīga Jūrmalas mūzikas skolas leģendārajam skolotājam Ojāram Kalniņam. Pēc tam Vineta studēja Parīzes Augstākajā konservatorijā pie Žerāra Pulē un Karalienes Elizabetes mūzikas koledžā pie Ogistēna Dimē. Zināšanas un prasmes Vineta papildinājusi daudzās meistarklasēs, tostarp pie Idas Hendeles, Ivrī Gitlisa, Zahara Brona, Maurīcio Fuksa un Franča Helmersona.

bottom of page