top of page
ŽANO LIŠBOA
ŽANO LIŠBOA.jpg

Žano Lišboa ir orķestra “Minhenes filharmoniķi” pirmais alts, starptautisku konkursu laureāts,
Vianas kamermūzikas festivāla mākslinieciskais vadītājs.

Uzstājas kā solists un kamermūziķis Eiropā, ASV, Brazīlijā, Āzijā un Āfrikā. Viņa alts skanējis citstarp Zalcburgas Mozarteum, Bostonas Jordan Hall, Londonas Karaliskajā Alberta zālē, Berlīnes filharmonijā, Minhenes Herkulesa zālē un Amsterdamas Concertgebouw.

 

Žano Lišboas kamermuzicēšanas partneru vidū ir Pīters Donahjū, Tabea Cimmermane, Endellion stīgu kvartets, Migels da Silva, Vensāns Planess.

Žano Lišboa bieži pievēršas laikmetīgajai mūzikai. Viņš sadarbojies ar Tigranu Mansurjanu, atskaņojot viņa Altkoncertu …and then I was in time again, spēlējis solo Fernando Lopes-Grasas Alta koncertīno un Aleksandra Delgado Altkoncertā ar Gulbenkjana orķestri. 2010. gadā Žano spēlēja solo Paula Hindemita Der Schwanendreher, un nesen viņš pirmatskaņoja paša veidotu Ralfa Vona-Viljamsa “Romances” pārlikumu altam un kamerorķestrim.

Žano Lišboa mācījies alta spēli mācījies dzimtajā Portugālē un Bostonas New England Conservatory pie Kimas Kaškašjanas. Viņš spēlē 1932. gadā būvētu Ettore Siega instrumentu.

bottom of page