top of page
ZBIGŅEVS GRACA
zbignevs_graca-2-e1424782507389-696x1024

Zbigņevs Graca ir starptautiski pazīstams Vīnes klasiķu mūzikas interprets, kura īpašā uzmanības lokā ir Mocarta daiļrade. Graca sadarbojies ar Āhenes simfonisko un operas orķestri, Kopenhāgenas Karalisko operu, bijis Vroclavas Valsts operas mākslinieciskais vadītājs, strādājis Poznaņas Lielajā teātrī. Patlaban cieši saistīts ar Varšavas kameroperu. Līdztekus kā viesdiriģents stājies arī pie citu Polijas vadošo orķestru diriģenta pults, koncertējis daudzās Eiropas valstīs, Japānā, ASV, Izraēlā, Turcijā.

Pēdējos piecpadsmit gadus Zbigņeva Gracas darbs saistās lielākoties ar Mocarta operu iestudējumiem dažādos pasaules operteātros. Ar operu Così fan tutte, “Burvju flauta”, “Dons Žuans” un “Figaro kāzas” iestudējumiem Graca viesojies Latvijas Nacionālajā operā. Ar LNSO sadarbojies 2007. gada rudenī programmā “Bēthovens un Mocarts”, 2008. gada septembrī, diriģējot Penderecka “Poļu rekviēmu”, 2011. gada decembrī Ziemassvētku programmā un 2012. gada martā, diriģējot Mocarta Rekviēmu.

Zbigņevs Graca absolvējis Friderika Šopēna Varšavas Mūzikas akadēmiju vijoles un diriģēšanas specialitātē. Diriģēšanā papildinājies pie Franko Ferrāras grāfa Kidži akadēmijā Sjēnā un pie Rafaela Kubelīka Lucernā.

bottom of page