top of page
ŽOLTS NAĢS
zolts_nags.png

Žolts Naģs studējis diriģēšanu Budapeštas Ferenca Lista akadēmijā, kur viņa skolotājs bija Ištvāns Pārkajs. Tālākas studijas pie Pētera Etveša ļāva Naģam kļūt par Etveša asistentu Karlsrūes Mūzikas augstskolas Jaunās mūzikas institūtā un piedalīties daudzos citos projektos, citstarp kļūt par viespasniedzēju Starptautiskajā Etveša institūtā Štutgartē (1995), Ķelnē (1997) un Ēdenkobenē (1998, 2005, 2009). Kopš 1987. gada Naģs ir aktīvs operu un koncertu diriģents. Kopš 1992. gada viņš vada dažādus orķestra projektus un pasniedz meistarklases diriģentiem vairākās Eiropas konservatorijās. 1999. gadā Naģs kļūst par kamermūzikas ansambļa Israel Contemporary Players galveno diriģentu un muzikālo konsultantu. Prasīgais un visaugstāko profesionalitāti paģērošais maestro kopš 2002. gada pasniedz diriģēšanu Parīzes Nacionālajā Augstākajā mūzikas un deju konservatorijā.

Žolts Naģs bieži koncertē Vācijā, diriģējot tādus orķestrus kā Berlīnes Vācu simfoniskais orķestris, Berlīnes simfoniskais orķestris, Ķelnes Radio simfoniskais orķestris, Štutgartes Radio simfoniskais orķestris, kā arī uzstājoties ar vācu laikmetīgās mūzikas ansambļiem ensemble recherche un musikFabrik. Viņš diriģē Apvienotajā Karalistē, Austrijā,

Francijā, Itālijā, Norvēģijā, Šveicē u. c., kā arī Izraēlā, Brazīlijā, Dienvidkorejā u. c.

Žolts Naģs vadījis vairāk nekā 500 skaņdarbu pirmatskaņojumus, radio un CD ierakstus. Saņēmis speciālbalvu par izciliem Izraēlas laikmetīgās mūzikas atskaņojumiem.

Latvijas klausītājs Žolta Naģa sniegumu ar LNSO vērtējis 2012. gada septembrī programmā “Prokofjevs un Stravinskis” un jaunās mūzikas festivāla “Arēna” koncertā 2011. gada oktobrī.

bottom of page