Ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs"
Viens no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem ir Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs". No maija līdz oktobrim tas 5–7 reizes dienā atiet no piestātnes Tirgus un Ostas ielu krustojumā. 45 minūšu vai 1 h 05 minūšu brauciena laikā Jums ir iespēja aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu un Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus. Uz kuģīša ir 150 vietu.
Kuģīša kursēšanas grafiks augustā
Darba dienās: 10.00, 12.00*, 14.00, 16.00*, 18.00, 19.00
Sestdienās, svētdienās un svētku dienās: 10.00, 11.30*, 13.00, 14.30, 16.00*, 17.30, 19.00
Arvīds Kazlausks
ARVĪDS KAZLAUSKS ir viens no vadošajiem Latvijas saksofonistiem, kuram raksturīga dziļa mākslinieciskā ziņkāre, kas nereti pārkāpj akadēmisko žanru robežas un rezultējas spilgtos eksperimentālās mūzikas projektos. Lielās mūzikas balvas 2017 nominants kategorijā „Gada mūziķis“.
Kazlausks kā solists ir uzstājies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, Valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Viļņas pilsētas Sv. Kristofera kamerorķestri Rīga un kamerorķestri Sinfonia Concertante. Kamermūziķa un solista statusā ir muzicējis arī Polijā, Vācijā, Apvienotajā Karalistē, Norvēģijā, Bulgārijā, Lietuvā, Izraēlā, Itālijā, Īrijā un Rumānijā.
Pērn saksofonu kvarteta ATOMOS sastāvā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri atskaņojis Filipa Glāsa Koncertu saksofonu kvartetam un orķestrim.
Radoši sadarbojies ar dziedātājām Guntu Davidčuku, Baibu Renerti, Ievu Paršu, pianistiem Reini Zariņu un Agnesi Egliņu, Sinfonietta Rīga stīgu kvartetu, Sinfonietta Rīga pūšaminstrumentālistu kvintetu, VAK "Latvija", kori Sōla. Jaundarbu tapšanā Kazlausks ir sastrādājies ne tikai ar Latvijas komponistiem (Rolandu Kronlaku, Andri Dzenīti, Lindu Leimani, Edgaru Raginski u.c.), bet arī ar ārzemju autoriem – piedalījies Gabriela Džeksona, Justes Janulītes, Džekina Pūsona skaņdarbu pirmatskaņojumos. Arvīda saksofons ir dzirdams ne tikai koncertzālēs, bet arī teātra izrāžu un kino mūzikā.
Komponistam Andrim Dzenītim pasūtinātais saksofona koncerts “E(GO)” ieguva Latvijas Lielo mūzikas balvu 2014 kategorijā “Gada jaundarbs”. Šī skaņdarba ierakstu (veiktu kopā ar LNSO Normunda Šnē vadībā) komponists iekļāva savā tāda paša nosaukuma autordiskā.
Rīgas Saksofonu kvarteta dalībnieks līdz 2013. gadam. Šajā sastāvā tika pirmatskaņoti Riharda Dubras, Līgas Celmas, Nika Gothama, Valda Muktupāvela u.c. pašmāju komponistu jaundarbi.
2016. gadā Arvīds Kazlausks dibinājis saksofonu kvartetu ATOMOS. Labprāt piedalās ne tikai kamermūzikas, bet arī eksperimentālās un elektroniskās mūzikas projektos (Urban Trio; Endless Roar). Ar apvienību Endless Roar ierakstītā skaņu plate Rush Hush tika nominēta gada ierakstu balvai “Zelta Mikrofons 2020” kategorijā “Labākais džeza vai fank mūzikas albums”. 2019. gadā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri ierakstīta Fridriha Bruka 19. simfonija baritona saksofonam un orķestrim, 2020. gadā – kopā ar lietuviešu frīdžeza saksofonistu Ļudu Mockūnu izdota skaņu plate “Purvs”. Pērn rudenī kopā ar pianistu Vestardu Šimku un Endless Roar izlaista skaņu plate Acclivity.
Docents Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī pasniedz saksofona spēli Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un Jūrmalas Mūzikas vidusskolā. Vadījis meistarklases gan Latvijā, gan ārzemēs: Udīnē (Itālijā), Viļņā (Lietuvā), Dublinā (Īrijā), Jeruzalemē (Izraēlā), Jaunzēlandē (attālināti). Daudzu konkursu žūrijas loceklis.
Dzimis Viļņā, kur arī apguva muzicēšanas pamatus. Vēlāk studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur ieguva bakalaura un maģistra grādu. Kā Erasmus apmaiņas programmas students papildināja savu saksofonspēles prasmi Berlīnes Mākslas universitātē pie profesora Johannesa Ernsta. Arvīds Kazlausks ir piedalījies meistarklasēs pie Kloda Delangla, Arno Bornkampa, Vensāna Davīda un citiem pasaulslaveniem saksofonistiem. Vairāku starptautisku saksofonistu konkursu laureāts.