top of page

Luks Geņušs

Krievu–lietuviešu izcelsmes pianists Luks GEŅUŠS sevi pieteicis kā viens no aizraujošākajiem un atšķirīgākajiem savas paaudzes māksliniekiem. Viņš tiek aicināts uzstāties ar koncertiem prestižākajās vietās visā pasaulē. Viņš arī regulāri tiek aicināts uzstāties festivālos, tostarp La Roque d'Anthéron, Piano aux Jacobins, Rheingau, the Ruhr Piano Festival, Schloss-Elmau un Lokenhauzas mūzikas festivālā.

 

Geņušs uzstājies ar daudziem orķestriem, ieskaitot Francijas Radio filharmonisko orķestri, Lionas Nacionālo orķestris, Birmingemas SO, Stavangeras SO, Sanktpēterburgas filharmonisko orķestri, Kremerata Baltica, Krievijas Nacionālo orķestri, Marijas teātra orķestri, Toronto SO, Varšavas filharmonisko orķestri. Muzicējis kopā ar tādiem diriģentiem kā Valērijs Gergijevs, Mihails Pletņevs, Leondards Slatkins, Andrejs Boreiko, Tugans Sokijevs, Sauļus Sondeckis, Dmitrijs Sitkoveckis, Entonijs Vits un Dmitrijs Liss.

 

2020/21. gada sezonā paredzēta uzstāšanās Parīzē kopā ar Tuganu Sokjevu un Parīzes SO, kam sekos koncerti Makao un Japānā. Paredzētas arī uzstāšanās ar Liepājas SO un Gintaru Rinkēviču, LNSO un Kristīnu Posku, Luāras Nacionālo orķestri un Džonatanu Heivardu, Stavangeras SO un Andri Pogu, divas programmas ar Orchestra di Padova el Venuto, debija ar Taivānas Nacionālo SO un Džonu Nelsonu, kā arī koncerti Nacionālajā filharmonijas zālē Varšavā un Briseles Šopēna dienās.

 

Luks Geņušs dzimis 1990. gadā Maskavā izcilā mūziķu ģimenē, piecu gadu vecumā sāka apgūt klavierspēli Frederika Šopēna mūzikas koledžā Maskavā, 2008. gadā absolvējot to ar izcilības apbalvojumu. Viņš turpināja studēt Maskavas konservatorijā pie savas vecmāmiņas Veras Gornostajevas, kas ir ievērojama skolotāja un profesore, un viņai bija liela loma Luka straujajā muzikālajā attīstībā. Viņš ir vairāku prestižu starptautisku konkursu laureāts, īpaši izceļama sudraba medaļa 2015. gada Čaikovska konkursā Maskavā un 2010. gada starptautiskajā Šopēna konkursā.

 

Kopš 2015. gada Luks Geņušs ir Toronto labdarības projekta Looking at the stars mākslinieks, kura mērķis ir klasiskās mūzikas atskaņošana iestādēs un organizācijās (cietumos, slimnīcās un patversmēs), kur cilvēkiem citādi nav iespējas to piedzīvot.

Img_edited.jpg
bottom of page