Ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs"
Viens no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem ir Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs". No maija līdz oktobrim tas 5–7 reizes dienā atiet no piestātnes Tirgus un Ostas ielu krustojumā. 45 minūšu vai 1 h 05 minūšu brauciena laikā Jums ir iespēja aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu un Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus. Uz kuģīša ir 150 vietu.
Kuģīša kursēšanas grafiks augustā
Darba dienās: 10.00, 12.00*, 14.00, 16.00*, 18.00, 19.00
Sestdienās, svētdienās un svētku dienās: 10.00, 11.30*, 13.00, 14.30, 16.00*, 17.30, 19.00
Luks Geņušs
Pianists LUKS GEŅUŠS sevi pieteicis kā viens no aizraujošākajiem un atšķirīgākajiem savas paaudzes māksliniekiem. Viņš uzstājies prestižākajās koncertvietās visā pasaulē — Londonas Vigmora zālē, Amsterdamas Concertgebouw, Verdi zālē Milānā un citur. Geņušs regulārti tiek aicināts uzstāties festivālos, tostarp La Roque d’Anthéron, Piano aux Jacobins, Rheingau, the Ruhr Piano Festival, Schloss-
Elmau un Lokenhauzas mūzikas festivālā.
Geņušs uzstājies ar izciliem orķestriem — Francijas Radio filharmonisko orķestri, Lionas Nacionālo orķestri, Birmingemas simfonisko orķestri, Stavangeras simfonisko orķestri, Kremerata Baltica, Toronto simfonisko orķestri, Varšavas filharmonisko orķestri un daudziem citiem. Muzicējis kopā ar tādiem diriģentiem kā Leonards Slatkins, Andrejs Boreiko, Tugans Sokijevs, Sauļus Sondeckis, Dmitrijs Sitkoveckis, Šarls Dituā, Entonijs Vits un Dmitrijs Liss.
Šīs sezonas spilgtākie notikumi iekļauj Geņuša debiju ar Filadelfijas orķestri Tugana Sokijeva vadībā, debiju ar Tulūzas Kapitolija orķestri, atgriešanos pie Stavangeras simfoniskā orķestra Andra Pogas vadībā. Par godu Rahmaņinova 150. jubilejai pianists sniegs vairākus koncertus, pirmatskaņojot oriģinālo, nesaīsināto Rahmaņinova Pirmo klaviersonāti īpašā koncertā komponista villā Šveicē, kā arī Monreālā, Bordo, Grankanārijā un Parīzē.
Pazīstams ar savu iedzimto zinātkāri un plašo muzikālo interešu loku, Luks Geņušs pievēršas plašam repertuāram no baroka mūzikas līdz laikmetīgo komponistu darbiem. Viņa repertuārs aptver gan Bēthovena klavierkoncertus, gan Hindemita “Ludus Tonalis” un Džona Adamsa skaņdarbus, pianists īpaši interesējas arī par Čaikovska, Rahmaņinova un, protams, Prokofjeva opusiem. Geņušs ir aizrautīgs kamer-mūziķis, viņam patīk strādāt ar jauniem mūsdienu komponistu darbiem, kā arī celt gaismā retāk atskaņotu repertuāru.
Pianists dzimis 1990. gadā izcilu mūziķu ģimenē, piecu gadu vecumā sāka apgūt klavierspēli Friderika Šopēna mūzikas koledžā Maskavā, 2008. gadā absolvējot to ar izcilību. Viņš turpināja studēt Maskavas konservatorijā pie savas vecmāmiņas Veras Gornostajevas, kas ir ievērojama skolotāja un profesore, un viņai bija liela loma Luka straujajā muzikālajā attīstībā. Viņš ir vairāku prestižu starptautisku konkursu laureāts, īpaši izceļama sudraba medaļa 2015. gada Čaikovska konkursā Maskavā un 2010. gada starptautiskajā Šopēna konkursā.
Kopš 2015. gada Luks Geņušs ir Toronto labdarības projekta Looking at the Stars mākslinieks, kura mērķis ir klasiskās mūzikas atskaņošana iestādēs un organizācijās (cietumos, slimnīcās un patversmēs), kur cilvēkiem citādi nav iespējas to piedzīvot.