top of page

REZIDĒJOŠĀ MĀKSLINIECE 2024/2025 | VINETA SAREIKA

VINETA SAREIKA_VIJOLE_edited.jpg

 

Vijolnieces VINETAS SAREIKAS starptautiskā karjera ar plašu vērienu sākās pēc tam, kad 2009. gadā viņa kļuva par Karalienes Elizabetes starptautiskā vijolnieku konkursa laureāti. Vineta ir Artemis Stīgu kvarteta pirmā vijole, vairākkārtēja ECHO KLASSIK balvas laureāte un kopš 2023. gada ieņem Berlīnes filharmoniķu pirmās koncertmeistares amatu.

Kā soliste Vineta Sareika ir aicināta sadarboties ar izciliem orķestriem un diriģentiem visā pasaulē un ir spēlējusi slavenās koncertzālēs – Ņujorkas Kārnegija zālē, Berlīnes Filharmonijā, Sidnejas koncertzālē, Vašingtonas Kenedija centrā, Londonas Vigmora zālē un Osakas Isumi zālē. Viņa bijusi Karaliskā Flāmu orķestra koncertmeistare un regulāri kā vieskoncertmeistare tiek aicināta sadarboties ar Bostonas simfonisko orķestri, Amsterdamas Concertgebouw orķestri, Briseles Karaliskās operas orķestri, Briseles filharmonijas orķestri, Hamburgas Elbfilharmonijas orķestri.

Vineta Sareika ir kamermūzikas profesore Berlīnes Mākslu universitātē un tiek aicināta sniegt meistarklases Sidnejas un Melburnas konservatorijās, Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā, Nešvilas Vanderbilta universitātē, Jeruzalemes Mūzikas centrā un Veikersheimas Starptautiskajos kamermūzikas kursos. Pēdējos gados Vineta Sareika bijusi žūrijas locekle Karalienes Elizabetes Starptautiskajā vijolnieku konkursā Briselē, kā arī Ženēvas Starptautiskajā Stīgu kvartetu konkursā.

Vineta Sareika ir studējusi Parīzes Nacionālajā augstākajā konservatorijā pie Žerāra Pulē (Gérard Poulet), kā arī Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā pie Ogistēna Dimē (Augustin Dumay). Viņa ir piedalījusies Idas Hendeles (Ida Haendel), Ivrī Gitlisa (Ivry Gitlis), Zahara Brona (Zakhar Bron), Mauricio Fuksa (Mauricio Fuks), Sergeja Krilova (Sergey Krylov) un citās meistarklasēs. Vijolspēli sākusi apgūt Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, kur mācījusies pie Havivas Dīmenšteines, Ludmilas Girskas, Anetes Zvaigznes un Ojāra Kalniņa.

 

2010. gadā Vineta Sareika ieguva Latvijas Lielo mūzikas balvu kategorijā “Par izcilu interpretāciju” par Antonio Vivaldi “Gadalaiku” atskaņojumu, bet 2023. gadā balva saņemta vēlreiz par Johannesa Brāmsa Koncerta vijolei un orķestrim atskaņojumu kopā ar Valsts kamerorķestri "Sinfonietta Rīga" un diriģentu Normundu Šnē. Latvijas Radio 3 “Klasika” 2009. gadā viņu titulēja par “Gada instrumentālisti”. Viņa ir saņēmusi arī Latvijas Kultūras ministrijas balvu.

 

Vineta spēlē Antonio Stradivāri vijoli (1683), kuru viņas rīcībā nodevis Rudžieri fonds.

bottom of page